Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
OldSeb
Posts: 26
Joined: Fri 23 Oct, 2015

Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Post by OldSeb » Sat 01 Sep, 2018

Witam,
wykańczam swój domek i jestem na etapie podłóg i drzwi. Dom nie będzie ogrzewany w okresie zimowym więc standardowe dylematy - jak materiały wykończeniowe zareagują na warunki zimowe. Na podłogę planuje panele laminowane a drzwi standardowe z mdf i okleiny drewnopodobnej.
Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii i zechce nimi podzielić ? Może lepiej zamontować drzwi z litego drewna >
Dom jest posadowiony na fundamencie murowanym, na parterze 20cm styropianu i wylewka betonowa. Wentylacja grawitacyjna (są dwa kominy i kanały wentylacyjne są w salonie, łazience i kuchni)


czaprap
Posts: 10
Joined: Tue 02 Oct, 2018

Re: Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Post by czaprap » Tue 02 Oct, 2018

Lepiej kupić drzwi drewniane zamiast z okleiny

kabix179
Posts: 6
Joined: Sun 24 Jun, 2018

Re: Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Post by kabix179 » Sun 17 Mar, 2019

Do drewnianego domku to nie wiem ale jak chcesz budować normalny, klasyczny dom czy dom pasywny to polecam drzwi pasywne, które są energooszczędne i będą zapobiegały utracie ciepła. To ważne moim zdaniem, szczególnie zimą. Przeczytałam to na blogu domy. Bardzo wartościowe informacje tam mają.

tosiasamosia
Posts: 12
Joined: Thu 07 Jun, 2018

Re: Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Post by tosiasamosia » Fri 19 Apr, 2019

Chyba nie tylko ja mam problem z wyborem drzwi do nowego domu, nie wiemy jakie wybrać wejściowe i wewnętrzne we wszystkich pomieszczeniach, za duży wybór. Póki co przejrzeliśmy sporo sklepów i jedynie naszą uwagę zwróciły wejściowe do domu .

User avatar
bella13
Posts: 3
Joined: Mon 16 Sep, 2019
Contact:

Re: Jakie drzwi wewnętrzne i podłogi w drewnianym letniaku?

Post by bella13 » Mon 16 Sep, 2019

Myślę, że na podłogę do domku letniskowego najlepiej wybrać dobrej jakości drewno - jesion, sosna, świerk, dąb. Oczywiście nie może zapominać również o dobrej konserwacji.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”