Jaką posadzkę wybrać?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Jaką posadzkę wybrać?

Post by tymczasowy13 » Tue 12 Mar, 2019

Dzień dobry, mam pytanie, a właściwie proszę o poradę w sprawie wykonania podłogi w domku drewnianym (nieogrzewanym zimą).
Aktualnie warstwa podłogowa wygląda tak - na chudziaku papa, na tym kratownica (legary), między legarami wełna 10cm, na tym OSB, folia, pianka i panele.
Niestety wszystko do wymiany. Myślę, że marna papa z wiekiem zaczęła puszczać wilgoć od chudziaka, a folia pod panelami spowodowała, że wilgoć nie miała ujścia i wszystko jest teraz mokre.
Mam dwa wyjścia:
1. Zrobić podobnie jak było - położyć na chudziaka porządną folię, zrobić nową drewnianą kratownicę (legary), dać w to wełnę 10cm, na to OSB, piankę i panel podłogowy, albo
2. Na chudziaka folię, styropian 6cm, zalać miksokretem, na to folia, pianka i panele.
Mam trochę obawy przed tą wersją bo nie wiem jakiej grubości jest chudziak i jak jest ubity pod nim grunt i czy może coś usiąść. Fakt faktem na dziś na chudziaku pęknięć nie widać. Nie wiem też czy miksokretem fachowcy mi nie ubrudzą wewnątrz drewnianych ścian.
Pierwsza wersja wychodzi prawie 2x drożej od wersji 2 (głównie za sprawą cen drewna i OSB)
Którą wersję byście doradzili?


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Jaką posadzkę wybrać?

Post by zbiegusek » Tue 12 Mar, 2019

A wentylacja tej ślepej podłogi była/jest? Bo papa nawet najgorsza wcale tak łatwo nie przesiąka...

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: Jaką posadzkę wybrać?

Post by tymczasowy13 » Wed 13 Mar, 2019

Nie ma żadnej wentylacji :( To faktycznie też mogła być jedna z przyczyn.
Czy sprawę rozwiązałaby wylewka z miksokreta? (chudziak, styropian, wylewka). Wtedy odpadłaby kwestia wentylacji.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”