ogrzewanie w domu

Interesujące miejsca w Sieci
pawel13
Posts: 1
Joined: Thu 29 Sep, 2016

ogrzewanie w domu

Post by pawel13 » Thu 29 Sep, 2016

Jeśli zastanawiasz się jakie ogrzewanie wybrać w swoim domu pomyśl o ogrzewaniu gazem płynny. Główne korzyści to komfort i wygoda oraz stosunkowo niewysokie opłaty. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.baltykgaz.pl/zbiornik-na-gaz-plynny


Olenna
Posts: 11
Joined: Sun 04 Sep, 2016

Re: ogrzewanie w domu

Post by Olenna » Sat 08 Oct, 2016

Na pewno ogrzewanie gazowe należy do ciekawych rozwiązań, nie mniej jednak sama jestem zwolenniczką tradycyjnych instalacji co. Z resztą jestem przekonana, że jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni typ kotła nie tylko ograniczymy konieczność częstych wizyt w kotłowni, ale też będziemy mieli sporą dowolność przy wyborze paliwa opałowego.

Tomi
Posts: 9
Joined: Sun 30 Oct, 2016

Re: ogrzewanie w domu

Post by Tomi » Sat 04 Feb, 2017

Chyba teraz najbardziej ekonomicznym i ekonomicznym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie domu jest pompa ciepła. Wiem, że to trochę sporo na początku kosztuje, ale inwestycja się zwraca, więc chyba warto. Jak ktoś jest zainteresowany to warto poczytać na temat tych instalacji na http://eko-atelier.pl/ lub nawet do nich przedzwonić i dopytać o wszystko.

ansimi
Posts: 4
Joined: Mon 07 Nov, 2016

Re: ogrzewanie w domu

Post by ansimi » Tue 28 Mar, 2017

Tak, rzeczywiście pompa ciepła jest dobrym i przede wszystkim eko rozwiązaniem. Często w połączeniu z nią w domu montuje się też wentylację z odzyskiem ciepła, ponieważ całość jest maksymalnie wydajna i obniża koszty ogrzewania w mocnym stopniu.

marcin_kalisz
Posts: 1
Joined: Sun 26 Nov, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by marcin_kalisz » Wed 06 Dec, 2017

Również polecam ogrzewanie za pomocą pompy. Warto mimo wysokich kosztów w fazie początkowej.

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: ogrzewanie w domu

Post by The_evil_one » Thu 14 Dec, 2017

A czemu pompa ciepła jest bardziej "EKO" niż np. zwykła instalacja elektryczna z grzejnikami konwektorowymi? Pytam o globalny wpływ na ekologię, czyli dochodzi tu również wpływ na etapie produkcji urządzeń a potem utylizacji, a nie tylko eksploatacji.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by zbiegusek » Fri 15 Dec, 2017

Choćby temu, że zużywa 2...4 razy mniej energii elektrycznej? :)

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: ogrzewanie w domu

Post by The_evil_one » Fri 15 Dec, 2017

Piszesz o oszczędności na etapie użytkowania (dyskusyjnej) a nie o ekologii.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by zbiegusek » Fri 15 Dec, 2017

Ale to też tyleżkrotnie mniejsza emisja zanieczyszczeń i mniejsze zużycie surowców kopalnych. Chcesz zrobić rachunek ciągniony? Zrób. Okaże się, że cała nasza cywilizacja jest nieekologiczna. I to będzie prawda. Dlatego zmierza ona (nasza cywilizacja) ku zagładzie. A populiści negują ostrzegawcze głosy naukowców.

User avatar
marochmiel145
Posts: 3
Joined: Fri 26 Jan, 2018
Location: Gdańsk

Re: ogrzewanie w domu

Post by marochmiel145 » Fri 26 Jan, 2018

Olenna wrote:Na pewno ogrzewanie gazowe należy do ciekawych rozwiązań, nie mniej jednak sama jestem zwolenniczką tradycyjnych instalacji co. Z resztą jestem przekonana, że jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni typ kotła nie tylko ograniczymy konieczność częstych wizyt w kotłowni, ale też będziemy mieli sporą dowolność przy wyborze paliwa opałowego.
Dobry wybór kotła to podstawa, do mojego patrzę raz dziennie i to całkowicie wystarcza, żeby utrzymać temperaturę 24-25 stopni.
To niesamowite, jak garść pieniędzy czyni nędzę znośną.

User avatar
Ronald
Posts: 12
Joined: Wed 05 Apr, 2017
Location: Dąbrowa Górnicza

Re: ogrzewanie w domu

Post by Ronald » Fri 06 Apr, 2018

Jak ktoś szuka sprawdzonego i skutecznego sposobu na ogrzanie swojego domu to polecam pomyśleć nad gruntową pompą ciepła. Wszystko działa perfekcyjnie i podczas zimy nie musiałem przejmować się mrozami.

budowniczyben
Posts: 1
Joined: Sun 08 Apr, 2018
Location: Mszyniec
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by budowniczyben » Sun 08 Apr, 2018

Ogrzewanie podłogowe jest dobrym rozwiązaniem, może nie należy do najtańszych ale jest warte zachodu.

User avatar
kuzik99
Posts: 3
Joined: Fri 13 Apr, 2018

Re: ogrzewanie w domu

Post by kuzik99 » Fri 13 Apr, 2018

Również uważam, że ogrzewanie podłogowe jest najbardziej skuteczne. Warto zainwestować w to rozwiązanie

User avatar
Gino
Posts: 3
Joined: Mon 07 May, 2018

Re: ogrzewanie w domu

Post by Gino » Mon 07 May, 2018

Zastanawiam się na rozwiązaniem ogrzewania podłogowego, ale nie w całym domu a tylko w łazience i salonie i pokoju u dzieci, da się tak zrobić?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by zbiegusek » Tue 08 May, 2018

Da się. Tylko po co? Nie kombinuj, nie wymyślaj, nie zastanawiaj się, bo coś ci to nie wychodzi. ;)

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: ogrzewanie w domu

Post by Domino84 » Thu 17 May, 2018

A co myślicie w 2018 o ekogroszku? Jest jeszcze sens? Czy "eko" jest faktycznie eko i czy się na dłuższą metę opłaca?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by zbiegusek » Thu 17 May, 2018

Nie pisze się "wyngiel" tylko "wungiel".
Więc strona jest niewiarygodna. :)

andzia
Posts: 2
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by andzia » Thu 26 Jul, 2018

Czy znajdzie się tutaj ktoś z okolic Krakowa (+100km) kto w swoim domu drewnianym ma zainstalowaną pompę ciepła gruntową i rekuperację lub samą pompę ciepła? :)

DawidKr
Posts: 2
Joined: Sat 13 Apr, 2019

Re: ogrzewanie w domu

Post by DawidKr » Mon 15 Apr, 2019

No właśnie też zastanawiałem się nad zastosowaniem pompy gruntowej z rekuperacją tylko czy to będzie dobrze współgrało?

User avatar
Jorcia211
Posts: 3
Joined: Thu 05 Sep, 2019
Location: Kraków
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by Jorcia211 » Thu 05 Sep, 2019

A czy ktoś z was posiada może ogrzewanie typu infrared? Zastanawiam się nad montażem tego typu grzejników w łazience oraz ogrzewania podłogowego w salonie.

User avatar
agaduba
Posts: 3
Joined: Mon 28 Oct, 2019
Location: Niepołomice
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by agaduba » Mon 28 Oct, 2019

Moja siostra ma u siebie coś takiego i nie narzeka :) Ogrzewanie podłogowe sprawdza się u niej bardzo dobrze/

patykinio85
Posts: 11
Joined: Sun 17 Dec, 2017
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by patykinio85 » Fri 01 Nov, 2019

Gdy dom nie jest podłączony do sieci gazociągowej, najlepszym rozwiązaniem będzie pompa ciepła typu powietrze/woda - sam mam i polecam :)

Kwiateczek
Posts: 14
Joined: Tue 04 Apr, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by Kwiateczek » Thu 14 Nov, 2019

Budując dom zainwestowaliśmy w nowoczesne ogrzewanie jakim sa panele na podczerwień. Znaleźliśmy ich polskiego producenta i zarazem montażystę Eco Partner https://www.najtanszeogrzewanie.pl/, dzięki któremu zyskaliśmy produkt wysokiej jakości. Ogrzewanie sprawdza się rewelacyjnie, ciepło pozyskiwane jest praktycznie bezobsługowo i każdy domownik może dopasować do swych preferencji we własnym pokoju. Dzięki temu ogrzewaniu żadna zima nam nie groźna.

teoss
Posts: 1
Joined: Wed 20 Nov, 2019
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by teoss » Wed 20 Nov, 2019

jeśli ogrzewanie domu to za pomocą instalacji fotowoltaicznej. Więcej informacji na ten temat znalazłem na blogu: http://expert-budowlany.pl/index.php/do ... wania-domu. Mamy taką instalację i sobie chwalimy. Zdecydowanie można wyjść na plus.

Kordian91
Posts: 5
Joined: Wed 24 Apr, 2019

Re: ogrzewanie w domu

Post by Kordian91 » Tue 25 Feb, 2020

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to warto wybrać odpowiednie grzejniki. Firma brugman grzejniki, wykonują z naprawdę dobrej jakości materiałów i oddają dobrze ciepło do pomieszczenia - Polecam.

User avatar
panbudowlaniec
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2020
Location: Poznań
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by panbudowlaniec » Wed 04 Mar, 2020

Jakie ogrzewanie polecacie do małego domku, nie musi być na starcie najtańsze, ale ważne, żeby w było tanie w utrzymaniu?

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: ogrzewanie w domu

Post by kama01 » Fri 20 Mar, 2020

W eksploatacji na pewno jedną z tańszych opcji ogrzewanie będą pompy ciepła. Dodatkowo pompy są przyjazne środowisku i co dla nas było bardzo ważne właściwie bezobsługowe. Najważniejsze by na wstępie dobrać odpowiedni model.

KrzysieG
Posts: 2
Joined: Tue 31 Mar, 2020
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by KrzysieG » Tue 31 Mar, 2020

Na pewno lepiej zdecydować się na gaz ziemny, zamiast tych kopciuchów.

Resoczewski
Posts: 1
Joined: Tue 07 Apr, 2020

Re: ogrzewanie w domu

Post by Resoczewski » Tue 07 Apr, 2020

Ja od pewnego czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w ogrzewanie z ekogroszku. Myślicie, że to jest dobre rozwiązanie, które jest często stosowane czy raczej trzymać się od tego z daleka? :)

Pakoszowski
Posts: 1
Joined: Thu 23 Apr, 2020

Re: ogrzewanie w domu

Post by Pakoszowski » Thu 23 Apr, 2020

Myślę, że ekogroszek to jest dobre rozwiązanie, głównie ze względu na cenę. Chociaż jeśli miałbym do dyspozycji większe środki finansowe to zastanowiłbym się nad ogrzewaniem gazowym.

Marabowicz
Posts: 6
Joined: Mon 27 Apr, 2020

Re: ogrzewanie w domu

Post by Marabowicz » Wed 29 Apr, 2020

Moja żona próbuje mnie namówić na ekogroszek, bo jest ekologiczny, a ja się zastanawiam czy to na pewno dobry pomysł.

Mestoszewski
Posts: 1
Joined: Mon 08 Jun, 2020

Re: ogrzewanie w domu

Post by Mestoszewski » Mon 08 Jun, 2020

Mnie brat próbuje przekonać do ogrzewania gazowego, ale mnie się wydaje, że to trochę drogie rozwiązanie, a szczególnie w zimę. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Obeloska
Posts: 10
Joined: Mon 23 Dec, 2019

Re: ogrzewanie w domu

Post by Obeloska » Tue 09 Jun, 2020

Mestoszewski wrote:
Mon 08 Jun, 2020
Mnie brat próbuje przekonać do ogrzewania gazowego, ale mnie się wydaje, że to trochę drogie rozwiązanie, a szczególnie w zimę. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
no na pewno najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to nie jest, ale też nie najgorsze

gzizek
Posts: 3
Joined: Mon 20 Jul, 2020
Contact:

Re: ogrzewanie w domu

Post by gzizek » Mon 20 Jul, 2020

Wszystko zależy od tego jak masz budynek ocieplony. Przy nowych domach zazwyczaj ogrzewanie gazowe się opłaca, przy starszych to już różnie. A co najważniejsze nie trzeba się męczyć z noszeniem węgla.

Dhara
Posts: 2
Joined: Thu 31 Dec, 2020

Re: ogrzewanie w domu

Post by Dhara » Thu 31 Dec, 2020

Cześć wszystkim serdecznie na pewno ogrzewanie gazowe należy do ciekawych rozwiązań, nie mniej jednak sama jestem zwolenniczką tradycyjnych instalacji co. Z resztą jestem przekonana, że jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni typ kotła nie tylko ograniczymy konieczność częstych wizyt w kotłowni, ale też będziemy mieli sporą dowolność przy wyborze paliwa opałowego.
Na górę

TenGrzegorzek
Posts: 1
Joined: Mon 19 Apr, 2021

Re: ogrzewanie w domu

Post by TenGrzegorzek » Mon 19 Apr, 2021

Myślę, że teraz dużo osób ma zagwostkę na jakie ogrzewanie zdecydować się w swoim domu. Ja na szczęście mieszkam w bloku i jestem podpięty do systemu grzewczego miasta. Dla mnie to jest bardzo wygodne :)

Grzesiek13
Posts: 14
Joined: Fri 26 Mar, 2021

Re: ogrzewanie w domu

Post by Grzesiek13 » Tue 27 Apr, 2021

Jeśli chcecie zadbać o ogrzewanie gazowe w domu to polecam sprawdzić na stronę ogrzewanie amerigas. Opinie na temat tej firmy sa pozytywne. To duży dostawca gazu. Mają w ofercie zbiorniki gazu i butle z gazem.

Lupita
Posts: 3
Joined: Wed 05 May, 2021

Re: ogrzewanie w domu

Post by Lupita » Mon 10 May, 2021

Może nowoczesne ogrzewanie metodami jak Fotowoltaika, Pompy ciepła, Rekuperacja?

air4you
Posts: 1
Joined: Mon 06 Sep, 2021

Re: ogrzewanie w domu

Post by air4you » Mon 06 Sep, 2021

Ja w swoim domy wykorzystuje pompy ciepła samsung. To wiodący producent tego typu urządzeń, dlatego ufam, że wszystko co dostarcza jest zgodne z najnowszą technologią. Co ważne pompy te są intuicyjne i proste w obsłudze, dlatego jestem pewien, że każdy dobie z nimi poradzi.

Drewnianyx
Posts: 1
Joined: Sat 27 Feb, 2021

Re: ogrzewanie w domu

Post by Drewnianyx » Tue 14 Sep, 2021

Wiele jest producentów pomp ciepła. Mój brat wybrał jakąś niemiecką markę, ja zaś wybrałem pompę ciepła Mitsubishi z Krakowa. Użytkuje ponad rok i jestem zadowolony.



Post Reply

Return to “Interesujące miejsca w Sieci”