Problem z elewacją

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
bestmmw
Posts: 2
Joined: Mon 05 Aug, 2019

Problem z elewacją

Post by bestmmw » Mon 05 Aug, 2019

Witam
Poniżej przedstawiam problem jaki mnie nurtuje:
Miesiąc temu podpisałem odbiór domku drewnianego na zgłoszenie 35m2 + 35m2 poddasza. Ogólnie brakowało mu trochę do idealnego wykonania i do dotrzymania terminu, zależało nam aby można było tam już zamieszkać a poprawki wizualne teść miał sam sobie poprawić.
Dzisiaj się dowiedziałem o dużym (prawdopodobnie - czekam na Waszą opinię) problemie - tzn:
Domek ma elewację drewnianą poziomą pióro - wpust ale pióro jest na dole , wpust u góry - woda może dostawać się do wpustu.
Teraz moje pytanie - jestem amatorem ale biorę to na logikę - domyślam się że jest to problem - ale jako doświadczeni w tej branży czekam na WASZĄ poradę co najlepiej zrobić? Czy iść na wojnę z wykonawcą i kazać mu to poprawiać, czy próbować to jakoś uszczelniać i próbować aby zwrócił jakąś część pieniędzy - i jaką? i w jaki sposób to uszczelniać? Czy macie może jakieś inne pomysły? - czy może to jednak nie problem? Na koniec napiszę że zależy teściom na mieszkaniu tam do listopada.
Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Problem z elewacją

Post by Wojciech Nitka » Mon 05 Aug, 2019

Trzeba "iść na wojnę z wykonawcą i kazać mu to poprawiać".
To problem, który może w krótkim czasie, z powodu opadów atmosferycznych - deszcz, śnieg i lód - może doprowadzić do szybkiej destrukcji okładziny elewacyjnej.

bestmmw
Posts: 2
Joined: Mon 05 Aug, 2019

Re: Problem z elewacją

Post by bestmmw » Tue 06 Aug, 2019

Dzięki - więc będę w weekend z nim rozmawiać o całkowitej poprawie...
Pozdrawiam

sgt_raffie
Posts: 44
Joined: Mon 06 Mar, 2017

Re: Problem z elewacją

Post by sgt_raffie » Wed 07 Aug, 2019

Odkrecic calosc I poprawic. Nic nie uszczelniac bo to "podcieranie d...szklem". Co to za wykonawca?? (pytanie retoryczne). Przeciez to sa podstawy podstaw. Przy okazji sprawdz czy bedzie zostawione miejsce na prace drewna (nie wciskamy piora we wpust "do konca" tylko zostawiamy pare mm na sezonowe zmiany wymiaru).

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Problem z elewacją

Post by Wojciech Nitka » Wed 07 Aug, 2019

sgt_raffie wrote:
Wed 07 Aug, 2019
Przy okazji sprawdz czy bedzie zostawione miejsce na prace drewna (nie wciskamy piora we wpust "do konca" tylko zostawiamy pare mm na sezonowe zmiany wymiaru).
Wpust zawsze powinien być "głębszy" od długości pióra.

sgt_raffie
Posts: 44
Joined: Mon 06 Mar, 2017

Re: Problem z elewacją

Post by sgt_raffie » Wed 07 Aug, 2019

Ale nie zawsze jest. Do tego scisniecie calosci "do podfrezowania", nawet jak wpust jest dluzszy, uniemozliwia prace drewna (pracuje cala deska, nie tylko pioro/wpust). Dlatego zostawienie luzu jest istotne. Wspominam, bo jesli "wykonawca" zamontowal deski "do gory kolami", to pewnie o tym tez nie wie..



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”