Rolety czy żaluzje

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Rolety czy żaluzje

Post by tal » Thu 31 Dec, 2015

Zastanawiam się co będzie lepszym, trwalszym, praktyczniejszym pomysłem do osłon okiennych. Rolety czy żaluzje? Co preferujecie do zasłony okna ? Jakie widzicie plusy poszczególnych systemów? Gdzie je kupowaliście?


star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by star » Thu 31 Dec, 2015

Ja jakiś czas temu robiłem remont mieszkania. Wymieniałem w nim okna i zastanawiałem się czy lepszym rozwiązaniem bedą plisy czy może rolety.. . W końcu zdecydowałem się na plisy i jestem zadowolony. Jest to zdecydowanie bardziej oryginalne rozwiazanie niż rolety. Poza tym mogą być bardzo dekoracyjne.
::)

Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Katoo » Thu 31 Dec, 2015

Rolety (antywłamaniowe)i tylko rolety osobiście posiadam w oknach , czemu tak ano, posiadam ogrzewanie gazowe i raz zrobiłem mały eksperyment . Całe 24h nie zasłaniałem rolet , zużycie gazu wynosi 3m3 na 24h bo skrupulatnie notuję . Przy otwartych roletach wzrosło do 3,7m3 na 24h. Zawsze spisuje o tych samych godzinach , temperatury w nocy i w dzień były identyczne. Czytałem własnie że ciepło gdy są rolety zamknięte tak szybko nie ucieka nie wierzyłem aż sam się nie przekonałem. Minusem rolet jest na pewno jedna wielka ciemnica... Rano wstajesz o 10 a w mieszkaniu ciemno jak w bunkrze nie wiesz czy to dzień czy to noc... Odsłaniasz roletę i dopiero widzisz jak słońce wali przez okna.

Pozdrawiam.

wstreciuch
Posts: 5
Joined: Thu 13 Aug, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by wstreciuch » Wed 13 Jan, 2016

A może skorzystasz z tej propozycji http://www.nice.pl/Produkty,2165/Automatyka_do_rolet Nie tylko jest to nowoczesne rozwiązanie, ale zapewnia też bezpieczeństwo. A produkty Nice są wysokiej jakości i gwarantują nowoczesne rozwiązania.

adamwaz
Posts: 2
Joined: Sat 31 Oct, 2015
Location: Jawornik Polski
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by adamwaz » Thu 28 Jan, 2016

Ogólnie wszystko zależy od stylu w jakim urządzisz dom. Na przykład jeżeli skorzystałeś ze sztukaterii wokół okien to będziesz mieć problem z dobraniem do tego dobrych rolet. (dla niewtajemniczonych, sztukateria to takie profile styropianowe, którymi możemy wykładać wnękę okienną. Wtedy zdecydowanie żaluzje lepiej spasują. Ogólnie drewniane żaluzje zawsze spasują do każdego rodzaju budownictwa - czy to modernistyczne czy klasyczne eleganckie

User avatar
piterek
Posts: 2
Joined: Sat 07 May, 2016
Location: Sandomierz

Re: Rolety czy żaluzje

Post by piterek » Tue 10 May, 2016

Ja osobiście wolę rolety, po prostu bardziej mi się podobają, oczywiście pod warunkiem, że pasują do wnętrza.

Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Ajlar » Fri 13 May, 2016

Wg mnie - rolety zewnetrzne. Nie dosc, ze 'grzeja' budynek, to ladnie wygladaja, sa tez pewnym zabezpieczeniem antywlamaniowym, oraz co wazne - nie przepuszczaja slonca ani halasu. Spojrzcie - nie wyglada to naprawde profesjonalnie i niezle? - http://alusystemy.com/

mikka
Posts: 8
Joined: Sat 30 Jan, 2016
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by mikka » Mon 16 May, 2016

Żaluzje są na pewno praktyczniejsze jeśli chodzi o kontrolę naświetlenia pomieszczenia. Chociaż dobrze sprawdzają się też rolety typu dzień i noc, i na takie właśnie się zdecydowaliśmy.

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Zytek » Wed 29 Jun, 2016

Z żaluzjami mam bardo złe dośwaidczenia. Wynajmowalismy z żona mieszkanie, w któym były ząluzje i nie byliśmy z nich zadowoleni. Są ciężkie w utrzymaniu w czystości i dlatego jak remontowaliśmy swoje mieszkanie zdecydowaliśmy się na rolety. Nie ma sensu moim zdaniem przepłacać i zamawiać sobie rolet w sklepach stacjonarnych. Ceny są nieporównywalnie wyższe od cen rolet w sieci. Poza tym montaż nie jest taki trudny. W sieci są poradniki tak wieć każdy srednio zorientowany w temacie sobie poradzi.

Dmochov
Posts: 1
Joined: Thu 21 Jul, 2016
Location: Łódź

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Dmochov » Fri 22 Jul, 2016

Ja polecam rolety, choć nie wszędzie. Akurat w domu, na oknach o dużej przestrzeni sprawdzają się zdecydowanie lepiej.
Generalnie jednak żaluzje (np. typu plisy) fajnie funkcjonują w kuchniach lub pokojach z widokiem na podwórko.

knall
Posts: 1
Joined: Wed 17 Aug, 2016

Re: Rolety czy żaluzje

Post by knall » Wed 17 Aug, 2016

Wszystko zależy od naszych oczekiwań :) Teraz jest szeroki wybór zarówno żaluzji jak i rolet. Warto sobie przejrzeć co jest w ofercie na rynku i wtedy zdecydować. Nowoczesne wzornictwo to podstawa.

mikka
Posts: 8
Joined: Sat 30 Jan, 2016
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by mikka » Sun 21 Aug, 2016

Rolety są łatwiejsze w utrzymaniu, a ogromny wybór wzorów i typów rolet sprawia, że poza funkcją praktyczną, mogą też pełnić rolę dekoracyjną. Można nawet zamówić rolety z dowolnie wybranym nadrukiem.

User avatar
Plastus
Posts: 6
Joined: Tue 13 Sep, 2016

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Plastus » Tue 13 Sep, 2016

Tak, świetne są te z nadrukami, ale trzeba uważać, by nie było efektu kiczu.

Jake91
Posts: 2
Joined: Thu 15 Sep, 2016

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Jake91 » Mon 19 Sep, 2016

Ja wolę te żaluzje noc-dzień, są teraz bardzo popularne, ale słusznie.

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by marcinK » Tue 11 Oct, 2016

Nie przepadam za żaluzjami wewnętrznymi Są problematyczne w czyszczeniu. Rolety są o wiele wygodniejsze. Obecnie malo kto montuje sobie zresztą żaluzje ( wydaje mi się,ze moda na nie już dawno przeszła ?.

Są wygodne, pełnią funkcję energooszczędną oraz antywłamaniową.

AdamBo
Posts: 3
Joined: Fri 24 Feb, 2017

Re: Rolety czy żaluzje

Post by AdamBo » Tue 28 Feb, 2017

Kwestia czy pytasz o rolety i żaluzje wewnętrzne czy fasadowe? Jeżeli o fasadowe to jestem za żaluzjami. Tak samo nie chronią przed włamaniem jak rolety (chyba, że mówimy o tych antywłamaniowych - dużo droższych). Cenowo wychodzą bardzo porównywalnie z roletami, mają mniejsze skrzynki i łatwiej je upchnąć pod elewacją. Największy plus to automatyka, która steruje dopływem światła do domu w sposób ciągły. Dodatkowo można wszystko pożenić z automatyką domu, ogrzewaniem itp i bardzo skutecznie wykorzystywać zyski słoneczne jednocześnie nie przegrzewając domu. Żadne wewnętrzne przesłony tego nie dają. Wewnętrzne aluminiowe żaluzje dają wręcz odwrotny skutek. Szybko się nagrzewają, długo stygną i mamy piekarnik w domu.

marina
Posts: 12
Joined: Tue 29 Aug, 2017

Re: Rolety czy żaluzje

Post by marina » Tue 29 Aug, 2017

Ja u siebie mam najzwyczajniejsze w świecie rolety i powiem, że sprawdzają się dobrze, a przynajmniej do moich warunków jest to rozwiązanie jak najbardziej wystarczające i satysfakcjonujące.

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by antos » Fri 01 Sep, 2017

Ja osobiście polecam żaluzje, moje ulubione to te drewniane. Świetnie pasują do wnętrza i nadają mu taki fajny, "leśny" charakter :) ja zresztą bardzo lubię drewniane dodatki, meble, więc żaluzji nie mogłam mieć innych.

Dopler
Posts: 2
Joined: Wed 19 Jul, 2017
Location: Częstochowa
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Dopler » Fri 01 Sep, 2017

Zdecydowanie polecam rolety. Zwłaszcza te zewnętrzne w połączeniu z automatycznym sterowaniem są skutecznym zabezpieczeniem akustycznym, termicznym i antywłamaniowym.

Jetta
Posts: 1
Joined: Mon 04 Dec, 2017

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Jetta » Mon 04 Dec, 2017

Mam dylemat... Zawsze miałam w domu w kuchni plisy, a teraz boję się, że w drewnianym będą paskudnie wyglądać. Jednak zdecydować się na zwykłe rolety?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Rolety czy żaluzje

Post by zbiegusek » Mon 04 Dec, 2017

Ale dylemat... :\ Co takiego jest w drewnianym domu, że plisy mają paskudnie wyglądać? Masz ty w ogóle dom? Czy raczej masz zlecenie od jakiegoś producenta rolet, żeby trochę przyspamować? :(

Beneq
Posts: 7
Joined: Thu 22 Jan, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Beneq » Fri 30 Mar, 2018

Kumpel potrzebowal wymienic przycisk w rolecie automatycznej u siebie w domu - serwis zazyzczyl sobie za to kilka stowek + robocizna...podrzucilem mu link: ........ i kupil za 6 dyszek. Warto wiec czasem samemu dzialac, a nie od razu 'walic' do producenta czy serwisanta danego sprzetu czy wyposazenia.

User avatar
Ronald
Posts: 12
Joined: Wed 05 Apr, 2017
Location: Dąbrowa Górnicza

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Ronald » Tue 08 May, 2018

Jeśli o mnie chodzi to jakoś zdecydowanie bardziej wolę rolety. Według mnie wyglądają po prostu lepiej i jest z nim mniej roboty. Swoje mam od firmy z Wrocławia i sprawdzają się znakomicie już od dłuższego czasu.

marciok
Posts: 1
Joined: Wed 23 May, 2018

Re: Rolety czy żaluzje

Post by marciok » Wed 23 May, 2018

z praktycznego punktu widzenia rolety są łatwoejsze w utrzymaniu czystości ,
zawcze teżmoząn wymienić materiał a tym sposobym zmienic aranżacje wnętrza

User avatar
Angleatild
Posts: 3
Joined: Tue 05 Jun, 2018

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Angleatild » Tue 05 Jun, 2018

I tak wiadomo, że jak jak raz kupi się rolety to później nie zmienia się materiału. Najlepsze są teraz plissy moim zdaniem. Ładnie zasłaniają promienie słoneczne i można je regulowac z dołu lub z góry

Miron34
Posts: 3
Joined: Thu 23 May, 2019

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Miron34 » Thu 23 May, 2019

Wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Nie można jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze. My mamy rolety z roletexa i faktycznie jak ktoś wyżej pisze są łatwe w utrzymaniu czystości, praktyczne i ładnie wyglądają.

User avatar
Aneta1980
Posts: 24
Joined: Tue 28 Feb, 2017
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Aneta1980 » Mon 26 Aug, 2019

Według mnie rolety - bardziej nowocześnie się prezentują i jest na pewno w tym przypadku szersza oferta, jeśli chodzi o wzory. https://wystroj-okien.pl/rolety-rzymskie-bialystok W ofercie regionalnej w sumie często wspominane jest, że rolety są niezastąpionym dodatkiem, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Mi takie zabiegi bardzo się podobają, bo wtedy całość wygląda naprawdę okazale. Dlatego ja jestem team rolety :)
Wiadomo - każdy z nas jest inny i będzie mu się co innego podobało - też dobrze :)

asortyment
Posts: 5
Joined: Mon 03 Mar, 2014

Re: Rolety czy żaluzje

Post by asortyment » Fri 30 Aug, 2019

Oprócz rolet, zdecydowaliśmy się w części pomieszczeń na zasłony sterowane elektrycznie. W miejscach takich jak sypialnia i pokój telewizyjny, często potrzeba dodatkowego zaciemnienia. Rozwiązani, o którym mowa to https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/cortino ... yka-zaslon. Dzięki temu bez wstawania z kanapy czy łóżka, mogę wpuścić trochę więcej światła, lub zasłonić zasłony, jeśli potrzebuję ciemności.

Krzygar
Posts: 1
Joined: Sun 29 Sep, 2019

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Krzygar » Mon 30 Sep, 2019

Według mnie rolety aczkolwiek co raz częściej wraca się do żaluzji. Mnie zauroczył efekt rolety + zasłony szczególnie, że mam kolorowe rolety. Jak to mniej więcej wygląda w praktyce można przeczytać tu: https://www.mieszkaniezpomyslem.pl/role ... or-koloru/

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Rolety czy żaluzje

Post by star » Mon 06 Apr, 2020

Ja mam w swoim mieszkaniu rolety rzymskie i jestem zadowlona. Wyglądają bardzo ładnie, są dość ozdobne tak wiec mogłam zrezygnować z firanek i zasłon , ktorych za bardzo w swoim mieszkaniu nie chciałam. Mieszkanie jest tradycyjne tak wiec inne rozwiazania średnio mi pasowały. W sumie jeszcze podobają mi się żaluzje drewniane, ale postanowiłam ich sobie nie montować w całym mieszkaniu ( mam jedynie w łazienkach bo tam jest to najlepsza opcja faktycznie).
::)

daniel36Wilk12
Posts: 10
Joined: Fri 12 Jun, 2020
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by daniel36Wilk12 » Tue 29 Sep, 2020

Czy macie alarm w domu czy alarm i ochronę. buduję dom i chciałem się zapytać czy warto montować takie systemy zabezpieczań. Nie wiem czy to się sprawdza. Opłaty za ochrę nie są duże.Zwykle na jednym terenie działa kilka firm ochroniarskich. Mają one zwyczaj wywieszania na ogrodzeniach monitorowanych domów tabliczek informacyjnych ze swoimi danymi (co jest też pewnym ostrzeżeniem dla złodzieja).

Kiran
Posts: 3
Joined: Sat 09 Jan, 2021

Re: Rolety czy żaluzje

Post by Kiran » Sat 09 Jan, 2021

Ogólnie wszystko zależy od stylu w jakim urządzisz dom. Na przykład jeżeli skorzystałeś ze sztukaterii wokół okien to będziesz mieć problem z dobraniem do tego dobrych rolet. (dla niewtajemniczonych, sztukateria to takie profile styropianowe, którymi możemy wykładać wnękę okienną. Wtedy zdecydowanie żaluzje lepiej spasują. Ogólnie drewniane żaluzje zawsze spasują do każdego rodzaju budownictwa - czy to modernistyczne czy klasyczne eleganckie

User avatar
zjadarka88
Posts: 3
Joined: Thu 04 Mar, 2021
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: Rolety czy żaluzje

Post by zjadarka88 » Thu 04 Mar, 2021

Mi żaluzje kojarza się z takimi tanimi żaluzjami, jakie były w szkołach :D dlatego nikt nigdy nie przekona mnie do zamontowania żaluzji w moim domu. Rolety lub ewentualnie plisy.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”