Mały domek do 35m ma sens?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
mort

Mały domek do 35m ma sens?

Post autor: mort » pn 30 wrz, 2019

Witam,

mamy dylemat z żoną. Obecnie wynajmujemy mieszkanie za które płacimy 2000zł. Kupilismy niedawno działkę i chcielibyśmy się wybudować.
Z racji tego, że czas nie gra na naszą korzyść (co miesięczny czynsz) myśleliśmy nad wybudowaniem małego domku do 35m2 bez zezwolenia.
Nie chcemy brać dużego kredytu, a z tego co wiemy taki domek nie kosztuje 200-300 tys. zł i bardzo szybko go budują (nawet tydzień).
Moglibysmy wtedy mieszkać na swoim i spokojnie oszczędzać na większy w przyszłości.
Czy taki pomysł ma sens? Czy może lepiej odrazu duży dom budować. A może lepiej wynajmować i oszczędzać?
Co sądzicie forumowicze?
Pozdrawiam

Iskender

Re: Mały domek do 35m ma sens?

Post autor: Iskender » wt 01 paź, 2019

Witam, czy lepiej duży czy mały budować to raczej indywidualna sprawa, powinniście przemyśleć aspekt czy pogodzicie się z małym metrażem,nie daleko mnie małżeństwo wybudowało taki domek, poprostu chcieli mieć coś swojego, być bardziej niezależni. Z mojej strony mogę tylko doradzić budowę uwzględniającą w przyszłości rozbudowę takie domu, i dokładnie przeliczyć koszty budowy, bo często dołozenie paru metrów nie wielokrotnia kosztów budowy, najdroższe jest zawsze wykonczenie, a przecież zawsze jedno dwa pomieszczenia można wykończyć w przyszłości, tak więc chodzi tylko o determinację. Pozdrawiam

MajorDamage

Post autor: MajorDamage » ndz 06 paź, 2019

Czas to pieniądz. Im szybciej to zrobicie tym szybciej dobudujecie sobie większy metraż. 3mam kciuki.

Czoksondik

Post autor: Czoksondik » pn 07 paź, 2019

mort pisze:
pn 30 wrz, 2019
Czy taki pomysł ma sens?
Uważam że tak. Sam taki zrobiłem, jak na razie jedną nogą jestem jeszcze w mieście ale drugą w tym domku. Sprawdza się.

murotar23

Post autor: murotar23 » śr 13 lis, 2019

Taki domek i tak zwykle ma przynajmniej jedno piętro, a to już daje o wiele większy metraż niż w mieszkaniach
Szczęście nie przychodzi z zewnątrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i perspektywy”