wycena

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
musiak
Posts: 5
Joined: Sat 20 Jan, 2007

wycena

Post by musiak » Sun 21 Jan, 2007

Panie Wojtku czy w ramach nagrody może Pan odpowiedzieć na moje rozterki co do ceny domu drewnianego o których pisałam wcześniej.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 21 Jan, 2007

Niestety, jako że nie zajmuję się budową domów staram się nie wypowiadać na temat kosztów budowy czy też ceny metra kwadratowego. Kilka razy podejmując dyskusję na ten temat narobiłem sobie wiele nieprzyjemności, bowiem inwestorzy po moich wypowiedziach przyjęli je jako wyrocznie i takiej wyceny żądali od firmy wykonawczej, w sytuacji kiedy jak podałem niższą kwotę niż później żądała firma wykonawcza.

Zresztą wiele razy otrzymuję zapytania - ile u Pana kosztuje dom? Na co ja pytam - a ile kosztuje samochód? Oni pytają - a jaki samochód? A ja odpowiadam - no właśnie, a jaki dom?

Każde dybanie na temat kosztów budowy, w sytuacji kiedy nie wiadomo o jaki dom chodzi, z jakim wykończeniem, w tym między innymi - jaka elewacja, jakie pokrycie dachu, jaka stolarka i wiele możnaby pisać jaka, jakie, zagrożone jest ceną bardzo orientacyjną, która w ostateczności może bardzo odbiegać od podanej wcześniej wyceny.
Stąd uważam, że o kosztach można rozmawiać tylko i wyłacznie wówczas kiedy wiemy co konkretnie chcemy. To tak jak z samochodem - moze być Lanos moze być BMW.

musiak
Posts: 5
Joined: Sat 20 Jan, 2007

Post by musiak » Mon 22 Jan, 2007

dziękuję za odpowiedź ma Pan zupelną rację, ja jak to kobietka pierw napisałam potem pomyslała, a jeszcze później przeczytałam wcześniejsze posty na ten temat i trochę się zawstydziłam swoim pytaniem :oops:

domagent
Posts: 10
Joined: Tue 06 Mar, 2007
Contact:

Wycena

Post by domagent » Wed 07 Mar, 2007

A jakaś istnieje może tabela z ogólną listą usług/towarów i ich ceną, na podstawie której można +/- oszacować przyszłe wydatki i stwierdzić czy stać nas na bmw czy poloneza.


Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”