WB-3997 lub podobny w szkielecie drewnianym

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

WB-3997 lub podobny w szkielecie drewnianym

Post by alek » Sat 19 Jan, 2008

Witam
Czy istnieje projekt tego domu WB-3997 dla budowy w szkielecie drewnianym? Dokladnie chodzi mi o lustrzane odbicie? Moze ktos wie?
Szukam podobnego projektu http://projekty.dom.pl/wb-3997.htm w szkielecie drewnianym, ok. 100 m kw, parter, 4 pokoje plus salon(ik) lazienka, WC, kuchnia, pom. gosp. Wiem, ze przy tylu pomieszczeniach bedzie nieco "klaustrofobiczny", ale takie mam rodzinne potrzeby.

Jesli macie ciekawe namiary i informacje, to bede wdzieczny.

Pozdrawiam


Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 01 Feb, 2008

Cześć alek,

Popatrz na te projekty http://www.z500.pl/projekt/z5.html; http://www.z500.pl/projekt/z15.html; http://www.z500.pl/projekt/z23.html; http://www.z500.pl/projekt/z24.html; http://www.z500.pl/projekt/z55.html; no i tu http://www.budujzdrewna.pl/projekty/
Tyle mogę ci pomóc. Szukaj w googlach

Powodzenia. A musi być koniecznie parterowy?

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 01 Feb, 2008


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 01 Feb, 2008

Dziekuje
Wiekszosc, zdecydowana - znam - "przerabialismy" z zona. Jednak jestem poruszony, ze ktos odpisal w tym temacie :-) Mamy dosc skonkretyzowane i "wyzylowane", ze sie tak wyraze - oczekiwania
Dom do 100 m kw (no - moze "102"), parterowy, najgorzej, bo 4 pokoiki plus salon(ik), salonik ikuchnia po prawej, z saloniku wyjscie na zadaszony taras, spizareczka, pomieszczenie gospodarcze, choc male, garderoba (z tym najwiekszy problem, na razie widzimy to jako szafiska w gabinecie, za kominem), gabinet i 3 pokoiki (2 dzieci, a kazde chce miec swoj). Mamy dosc duza dzialke i wolelibysmmy parter, ogrzewanie elektryczne plus kominek. Bez garazu.

Zamieszcze schemat, troche odreczny (moze pojawia sie jakies utrafione uwagi i podpowiedzi od forumowiczow). Zostal on opracowany na planie gotowego projektu, ktory nam zaproponowala jedna firma wykonawcza, dlatego tak rozlokowalismy w tym projekcie pomieszczenia, aby spelnily nasze oczekiwania:
Attachments
nasz projekt w oparciu.jpg

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 04 Feb, 2008

Cześć,
Proszę bardzo i nie ma za co dziękować. A od czego jest to forum? mamy sobie nawzajem pomagać. Projekt fajny, trochę klaustroboficzny - może warto zastanowić się jak powiększyć salon, bo wg mnie 20m2 to mało. Poszukajcie podobnego rozkładu pomieszczeń, może warto pogadać z pracownikami firmy wykonawczej. Może w ogóle powiekszyć dom tak, żeby uzyskać co najmniej 30m2 salonu?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 04 Feb, 2008

Wlasnie, klaustrofobiczny, ale finanse robia swoje... :-/ Liczymy ze cos zmieni taras oraz to, ze dom jest parterowy i lokowany na duzej, ladnej dzialce kolo lasu.
A wewnatrz - ze salon jest otwarty na kuchnie i korytarz, z ktorego tzw. korytarz II nie jest zwezony, czy zabudowany. Teraz mieszkamy w bloku i wszystkie pomieszczenia sa b-j klaustrofobiczne, niz w tym projekcie, ale dajemy rade...
Moze jak dzieci podrosna, najprosciej bedzie zlikwidowac scianke z gabinetem i bedzie duzy salon?

Myslimy tez, zeby ew. zrezygnowac ze spizarki i otworzyc ten obszar saloniku-korytarza, chyba by nieco zyskal? Lub tez wydluzyc nieco korytarz I wraz z pom. gosp., a zrobic wneke-spizarke?

Wtedy by to wygladalo tak.
Attachments
nasz projekt mod a int.jpg

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

Moj architekt proponowal mi dolozenie do mojego projektu kolejnych dwoch pokoi - po drugiej stronie mojego salonu. Czyli patrzac na moj projekt, idac od lewej - 2 pokoje z lazienka, salon z kuchnia i jadalnia i znowu dwa pokoje z lazienka. Ja nie skorzystalem bo nie pozwalaly mi finanse na zbudowanie domu ok.105m2 + garaz, ale moze Ty skorzystasz. Przewaga nad tym projektem, ktory pokazujesz jest w duzym salonie. Razem z kuchnia, jadalnia to przestrzen ok.40m2 - to juz cos.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Feb, 2008

To ciekawe, co mowisz, tyle ze ten Twoj rzut jest troche za malej rozdzielczosci, gdybys mi podeslal troche lepszy? Co do architekta, ile wzial i jak dlugo czekales na realizacje?
Musze porozmawiac z zona, moze rzeczywiscie cos z tego bedzie?
Poki co czekam na odp.

Mamy juz jeden problem z tym, gdyz czesc dzienna (salon i kuchnia z uwagi na usytuowanie dzialki) powinna byc od strony poludniowej, czyli salon (i kuchnia) maksymalnie po prawej :-?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

za calosc wzial 2500 ale razem z umiejscowieniem na dzialce itp. Bez problemow tez na biezaco wprowadzal do wyjsciowego projektu moje przerobki. Czlowiek jest z Warszawy i ma swoja strone - wygoogluj Marek Biskot architekt.

Rzut przeslalem na maila.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Feb, 2008

Ale czy zrobil Ci projekt od "0", czy modyfikowal jakis swoj gotowy?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

modyfikowal gotowy.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Feb, 2008

Dzieki, dostalismy. Zapytamy Go, moze nam cos zaproponuje.
Acha, ile czasu mu to zajelo?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

wiesz, jak Boga kocham, nie pamietam dokladnie. Robilem wtedy sporo rzeczy "na raz" - pozwolenia, projekt, firma wykonawcz, odrolnienie etc. i nie pamietam. Chyba cos okolo miesiaca.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Feb, 2008

Napisalismy list do Twojego architekta, zobaczymy czy i co odpowie.

A jak nowe zdjecia? :-)

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

sugeruje dzwonic do niego. Z tym odbieraniem poczty mailowej to u niego cienko.
Niebylem ze 3 dni na budowie wiec i zdjec nie mam. Nawal roboty mam - zawodowej.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Feb, 2008

A tak z innej beczki - architekt byl na Twojej dzialce?

Zastanawiam sie, na ile koprespondencyjnie mozna zalatwic taka sprawe?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 06 Feb, 2008

nie byl

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 28 Feb, 2008

No, mamy kolejny problem
CZY DOM Z DACHEM CZTEROSPADOWYM to dom z dachem KOPERTOWYM? W Internecie przewaza takie stanowisko. Jedynie nieliczni twierdza, ze kopertowy to namiotowy.

W naszych warunkach zabudowy nie ida na dach kopertowy, a taki chcielismy, rowniez dlatego, ze to ponoc b. mocna konstrukcja, a na naszej dzialce ostatnio mocno wieje, nawet drzewo nam zlamalo :-/

Czy jest jakis przepis, ustawa stwierdzajaca wyraznie - jaki dach jest dachem KOPERTOWYM? b]Ktos wie i pomoze?[/b]

Dokladnie w planie zagospodarowania przestrzennego pisze tak:
"5. Dla budynków mieszkalnych - planowanych i podlegających przebudowie ustala się, jeżeli ustalenia szczegółowe nie regulują inaczej:
(...)
4) geometria dachów:
- dachy symetryczne dwu-, czterospadowe lub naczółkowe,
- dopuszcza sie realizacje dachów płaskich bądź kopertowych wyłącznie w przypadkach uzasadnionych koniecznością wkomponowania sie w zespół zabudowy istniejącej,
- układ kalenicy równoległy lub prostopadły do elewacji frontowej (...)"

Dodam, ze wokół same dwuspadowe stare chałupy, nieco dalej dwór z dachem czterospadowym...

Pozdrawiam

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 29 Feb, 2008

Cześć,
Zobacz tu: http://www.studioatrium.pl/Dachy,448.html i tu http://www.topdach.pl/braastypy.htm i jeszcze tu http://www.domus.wroc.pl/dach%20namiotowy.html

Wg mnie pies jest pogrzebany w: "dopuszcza sie realizacje dachów płaskich bądź kopertowych wyłącznie w przypadkach uzasadnionych koniecznością wkomponowania sie w zespół zabudowy istniejącej"
Na podstawie tego zapisu, skoro zależy Ci na dachu kopertowym, musisz podeprzeć się jakimiś argumentami za. Trzeba próbować. Dokładnie się na tym nie znam.
Powodzenia

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 04 Mar, 2008

Jade juz dzis do gminy, moze cos podpowiedza.
Nasz projekt nabiera rumiencow, ale tez chalupa urosla, podchodzi pod 110 m kw.
Musimy rozstrzygnac kwestie tego dachu i jeszcze zwiazana z mozliwoscia zastosowania oczyszczalni sciekow...
Gdzie indziej pytam o elektryczne podgrzewanie wody, moze ktos wie, czy do kilku punktow pobierania, dosc odlegla kuchnia od lazienki, lepiej zastosowac przeplywowe, czy pojemnosciowy ogrzewacz wody?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 04 Mar, 2008

Odpowiedzieli, ze dach kopertowy to namiotowy i moge miec ten dach czterospadowy :-)

adiz1
Posts: 53
Joined: Mon 14 Aug, 2006
Location: Częstochowa

Post by adiz1 » Thu 06 Mar, 2008

alek wrote:Wlasnie, klaustrofobiczny, ale finanse robia swoje... :-/ Liczymy ze cos zmieni taras oraz to, ze dom jest parterowy i lokowany na duzej, ladnej dzialce kolo lasu.
A wewnatrz - ze salon jest otwarty na kuchnie i korytarz, z ktorego tzw. korytarz II nie jest zwezony, czy zabudowany. Teraz mieszkamy w bloku i wszystkie pomieszczenia sa b-j klaustrofobiczne, niz w tym projekcie, ale dajemy rade...
Moze jak dzieci podrosna, najprosciej bedzie zlikwidowac scianke z gabinetem i bedzie duzy salon?

Myslimy tez, zeby ew. zrezygnowac ze spizarki i otworzyc ten obszar saloniku-korytarza, chyba by nieco zyskal? Lub tez wydluzyc nieco korytarz I wraz z pom. gosp., a zrobic wneke-spizarke?

Wtedy by to wygladalo tak.
Bardzo podobny do mojego domku. Ja z kolei wzorowałem się na D06 z kolekcji muratora. Dobrze rozplanowany 90-100m domek nie jest znowu taki mały. Nie mam jeszcze mebli i wyposażenia, ale miejsca powinno wystarczyć dla rodzinki 2+1/2+2

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 06 Mar, 2008

Nasz projekt nie jest jeszcze dopiety, ale jakis zarys pewnie sie pojawi za niedlugi czas. Na razie pierwsza przymiarka elewacji wzorowana na D17 z Domow i Domkow - http://domyidomki.fbu.com.pl/projekty.htm
Ma miec 107 m kw, i 4 pokoje plus salon, kuchnie, lazienke oraz WC i pom. gosp. Znalazlo sie tez miejsce na spizarke i na szafiska lub podobne meble garderobiane...
Powinno byc OK.
Attachments
elewacje na forum.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 27 Mar, 2008

No to mamy juz gotowy projekt naszego domu. Specjalnie nie odbiega od tego, co powyzej. Troche sie rozczytalem i jestem "madrzejszy" w temacie.
Teraz wystepujemy o pozwolenie na budowe. A dokladniej mowiac znalezlismy architekta od zagospodarowania dzialki, ktory jest bardzo polecany... Czyli procedury w mniejszych miejscowosciach sa dokladnie obsadzone i troche szkoda czasu na indywidualne podchody...

Kupujemy dalej okazyjnie rozne przedmioty zwiazane z zagospodarowaniem dzialki - ostatnio kupilismy porzadny plot, ale musimy go 2 x pomalowac drewnochronem. Kosztowal nas ponizej 150 za przeslo 180 na 180, plot pelny, sztacheta 1,5 cm obustronnie - 15 sztachet na przeslo, zabezpieczony grzybobojczo...
Dzisiaj przenioslem 16 paneli z pania kierowca :-) Mila dziewczyna, rowniez tu podziekowania :grin:
Pozdrowienia

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 28 Mar, 2008

Cześć alek!
To co, czas się wziąć do roboty, prawda? Pogoda będzie sprzyjać. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Ja rozpocząłem prace nad przydomową roślinną oczyszczalnią ścieków. Jednym z jej elementów będzie oczko wodne. Gmina zwraca część kosztów takiej inwestycji i zachęca do budowy tego typu oczyszczalni.
Pozdrawiam

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 28 Mar, 2008

To masz fajna gmine.
Ja tez bylem w gminie w tej sprawie, ale mi powiedzieli, ze ich fundusz ekologiczny wynosi pare tys. i nie maja z czego zwrocic. A tak w ogole, jest taki MPZP, ze moge miec trudnosci z oczyszczalnia...
Mam nadzieje jednak to przeskoczyc...

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 28 Mar, 2008

Gmina, nie powiem jest OK. Mają fundusze z Unii Europejskiej, więc zachęcają tych co mogą sobie na to pozwolić. Pewnie gdyby nie UE, byłoby jak u Ciebie

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 28 Mar, 2008

Dzis bylem na dzialce i "troche sie wzialem do roboty" :-) Gdzies czlowiek oslabl po tej zimie.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 18 Apr, 2008

Mamy projekt indywidualny domu z drewna - parter prawie jak na zalaczonym wyzej obrazku, zebralismy dokumenty i na dniach wystepujemy o pozwolenie na budowe - domu, "budynku" gospodarczego (osobno) oraz przydomowej oczyszczalni sciekow.
Ponoc pozwolenie osiagniemy okolo konca maja, poczatku czerwca. Jest duza szansa, jak mowi wykonawca, abysmy rozpoczeli w lipcu - sierpniu. Tak wiec wlasny domek sie przyblizyl i moze bedzie w tym roku. :-)
A na minus - spore koszty papierkowe, projekty, umowy pomniejsze,itp.
No niech bedzie - wrzuce cos z przymiarek do elewacji :-) Jeszcze nie mamy tego ustalonego, wiec moze jakies Wasze propozycje, podpowiedzi? Tlo - lasek brzozowy. Z tymi "roznymi kolorami dachu" to chodzi o rozwazenie wyboru jednego z nich, zdaje sie, ze opcja ciemny dach na razie przewaza.
Attachments
elewacja boczna, rozne kolory dachu.jpg
dom a propozycja elewacji.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 26 Apr, 2008

Ciagle szukamy wlasciwej elewacji i dachu do tla, jaka jest dzialka z wyrosnietym lasem brzozowym
Na razie stanelo na takiej:
Attachments
dom a propozycja elewacji dach brazowo pstry a.jpg

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Sat 03 May, 2008

witaj alek! mi by pasowal u was dach z gontu bitumicznego taki berzowo brazowy przypalany, widzialm na jednym domu tez szkieletowym i wygladal bosko!
projekt obejrzalam, faktycznie na pow 100m ciazko rozmiesci tyle pokoi i miec przestrzen , jednak widze tu pewna mozliwosc, ja bym np gdyby to byl moj projekt :mrgreen: zrobila kuchnie tam gdzie gabinet, a gabinet na miejscu kuchni, wyeliminowalabym polowe holu na korzysc kilku metrow wiecej salonu i otwartej kuchni, przypuszczam , ze tam gdzie macie taras bedzie glowna czesc ogrodu , wiec majac to w lini rownoleglej mialbys wieksza przestrzen, bo tak jak jest jest jakos wasko. , ja mam tak , ze praktyczne z mikro holu wchodzisz na salony, duza otwarta przestrzen , tak to widze.
pozdrawiam :grin:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 03 May, 2008

Co nie robilismy, zeby sie zmiescic z tym pokoikiem dla corki. Ale tez i powierzchnia urosla... Ostatecznie wyglada to nieco inaczej, niz wyzej, uplynelo juz sporo czasu od tych decyzji... no i juz poszlo do zaklepania w starostwie... Kuchnie chcielismy od drogi, czyli tam, gdzie jest... zeby moc sobie bez problemu zerkac w strone bramy i furtki, a gabinet odizolowac wlasnie od drogi... no i udalo sie, nie bedziemy tez do saloniku pakowac duzego kominka, jeno mniejszy piec... Przy kuchni mamy spizarke oraz piwniczke (w planach)... Moze, gdy dzieci podrosna, wykasujemy sciane przy gabinecie i bedziemy mieli spory salon. Zadaszony taras tez powiekszylismy... bedzie naturalnym przedluzeniem salonu.

Co do gontu, gdybys dala jakis link, albo zdjecie...
Oto nasze umiejscowienie domku na dzialce (na i jakies JUEFO sie zalapalo na tym zdjeciu) :-)
Attachments
przod propozycja f1.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 16 May, 2008

No, papier jest, teraz musi sie uprawomocnic. Mamy szanse na koniec lipca - poczatek sierpnia, jak mowi wykonawca.
Poki co - tance sw. Wita w bankach za kredytem...

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sat 17 May, 2008

baaardzo klimatyczne umiejscowienie :)
w takim otoczeniu wygląda na mały sielski dworek, wiec ja bym poszła w tradycję: ciemne drewniane okna, jakąś złamaną biel tynku, i jednolity dach - też w ciemnym brązie. jak gont bitumiczny to np. w takim odcieniu, i raczej nie robiłabym choinki różnych kolorów: http://www.matsell.pl/images/gont/oc/ko ... wnwood.jpg albo takie brązowy http://www.stema.pl/dachy/gonty_bitumic ... owane.html
Przed taki domem wszystkie kwiaty będą wygladac pięknie :)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 18 May, 2008

Nasz pomysl jest taki, zeby budynek upodobnil sie do otoczenia przyrodniczego nawet kolorami.
Zrezygnowalismy wlasnie z betonowych schodow zewnetrznych na ganek i taras, na rzecz schodow drewnianych...
Myslelismy o bialej elewacji, jednak tam potrafi czesto i mocno wiac, i nanosic kurz z okolicznych pol i piaszczystych drog, a wiec chyba za szybko trzeba by odmalowywac elewacje...
Dom chcemy tez obsadzic zielenia, w ktorej ma sie troche ukryc.

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Mon 19 May, 2008

Witaj Alek - jestesmy na etapie domykania projektu i wyboru firmy wykonawczej. Wachamy sie miedzy Domy i Domki a Nowy Konstancin. Z jaką firma budujesz?
Domek metrazowo prawie taki sam jak nasz :mrgreen:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 19 May, 2008

Jeszcze nie buduje... i nie mam umowy.
Co do DiD to sa dwie firmy pod ta nazwa? Ktora was zainteresowala?
Zarowno Nowy Konstancin jaki i DiD z Kielc maja tu swoich reprezentantow i sa zdjecia z realizacji tych firm.

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Tue 20 May, 2008

Kindze chodzi zapewne o firme Domy i Domki ze Slomczyna (?) - w kazdym razie z miejscowosci pod Warszawa.
Kinga/ ja budowalem z Nowym Konstancinem, jesli chcesz jakies blizsze informacje, wiecej zdjec z budowy czy moze spojrzec jak wyglada dom po skonczeniu daj znac na priv.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 20 May, 2008

To sa firmy powiazane rodzinnie.
Macie jakis pomysl na "wzbogacenie" tego trojkata z drewna nad drzwiami wejsciowymi? Jak to niedawno powiedzial znajomy, tej "kapliczki" :-) Moze tam jakas plaskorzezbe z drewna przywiesic?

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Sun 01 Jun, 2008

Alek - nam chodzi o firme DiD ze Słomczyna. Napisałeś ze tam sa jakies powiazania rodzinne, o która firme chodzi ? Pozdrawiamy :grin:



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”