Gdzie najlepiej kupić i jakie materialy

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
KrisWawa
Posty: 9
Rejestracja: czw 26 wrz, 2019

Gdzie najlepiej kupić i jakie materialy

Post autor: KrisWawa » sob 02 lis, 2019

Dzień dobry. Przymierzam się powoli do zaplanowania remontu domu drewnianego i chciałbym się zorientować w dostępności materiałów oraz w polecanych firmach podwykonawczych .
Mówimy o województwie mazowieckim, gmina Łochów - okolice Kamienczyk, Wyszków, Węgrów.
Przede wszystkim poszukuje drewna. Potrzebne będzie zarówno drewno konstrukcyjne jak i np. boazeria drewniana czy deski tarasowe.
Domek będzie ocieplany wiec będę musiał zakupić wełnę mineralną i płyty GK i nie wiem czy wieźć to z Warszawy po prostu z marketu budowlanego czy może lepiej poszukać jakiegoś składu w okolicy?
W domku czeka mnie rozebranie podłogi żeby sprawdzić w jakim stanie są legary i podwaliny. Większość desek pewnie do wykorzystania ale trzeba by je odświeżyć - zheblowac czy cyklinować jeszcze przed zdjęciem...jak się do tego zabrać ?
W jednym miejscu w domku lata temu był mały pożar i na deskach są czarne ślady. Czy deski ze śladami są do wymiany czy może spróbować przeszlifować wierzchnia warstwę i zobaczyć czy jest to tylko powierzchowne?

Czy w okolicy macie do polecenia jakieś firmy wykonujące prace wykończeniowe czy prace w drewnie? Obok dosłownie jest coś co nazywa się „Domy Balik”. Budują domy z bali ale pewnie mogliby się podjąć niektórych prac - macie może jakieś opinie na ich temat?

Ostatnia już sprawa. Domek aktualnie jest nieocieplony a układ ścian standardowy dla domku letniskowego - boazeria drewniana, szkielet i elewacja drewniana. Elewacja jest w dobrym stanie i niezbyt widzę zrywanie jej całej a jakoś muszę położyć folie wiatroizolacyjną. Czy jest na to jakiś patent czy nie obejdzie się bez rozebrania całości do samego szkieletu?
Będę wdzięczny za informacje i sugestie


ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały budowlane dla domów szkieletowych”