Czy za 300.000 wybuduję dom pod klucz?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
paras

Czy za 300.000 wybuduję dom pod klucz?

Post autor: paras » wt 10 lip, 2007

Witam, mam 300.000 zł (gotówka plus kredyt). Obecnie szukam działki budowlanej, w moim regionie (Wałbrzych) ceny plasują się mniej więcje 50-80 zł za m2. Zakładam że działkę kupię za 60.000. Pozostaje mi więc mniej więcej 240.000. Czy jestem za tyle w stanie wybudować parterówkę z poddaszem użytkowym pod klucz tak około 90 m2 powierzchni użytkowej. Czy może ktoś polecić dobrą firmę z Dolnego śląska? Mam dylemat czy się budować czy lepiej kupić mieszkanie. Boję się, że kasa się skończy i co wtedy. Proszę doradzcie.

Dzięki z góry

adiz1

Re: Czy za 300.000 wybuduję dom pod klucz?

Post autor: adiz1 » śr 11 lip, 2007

paras pisze:Witam, mam 300.000 zł(gotówka plus kredyt). Obecnie szukam działki budowlanej, w moim regionie (Wałbrzych) ceny plasują się mniej więcje 50-80 zł za m2. Zakładam że działkę kupię za 60.000. Pozostaje mi więc mniej więcej 240.000. Czy jestem za tyle w stanie wybudować parterówkę z poddaszem użytkowym pod klucz tak około 90 m2 powierzchni użytkowej. Czy może ktoś polecić dobrą firmę z Dolnego śląska? Mam dylemat czy się budować czy lepiej kupić mieszkanie. Boję się, że kasa się skończy i co wtedy.Proszę doradzcie.

Dzięki z góry
Ja bym wystartował z inwestycją. Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników, od projektu, od użytych materiałów i rozwiązań technicznych, ale powinno wystarczyć. Sam startuję z podobnym metrażem i zamierzam wprowadzić się do podobnej kwoty. Na stronie Stowarzyszenia Dom Drewniany jest lista firm wykonawczych, podzwoń popytaj.

paras

Post autor: paras » śr 11 lip, 2007

Dzięki za odpowiedź. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy jak firma podaje przykładowo 200 zł za metr, to bierze się pod uwagę powierzchnię użytkową czy zabudowy?

adiz1

Post autor: adiz1 » czw 12 lip, 2007

Chyba zabrakło jednego zera (2000 zł/m2)?
W moim przypadku m2 były liczone po wewnętrznej stronie ściany konstrukcyjnej. Ale to chyba niezupełnie jest pow. użytkowa bo ścianki wewnętrzne/działowe nie były brane pod uwagę. Trzeba dokładnie dopytać się u Wykonawcy za co tak naprawdę sobie liczy.

toboro

Post autor: toboro » czw 12 lip, 2007

To prawda różnie z tym jest i różnie sobie liczą a to za m2 zabudowy wliczając w to taras z daszkiem a to za m2 pow. netto innym razem za m2 pow użytkowej czyli np.bez skosów ale najczęściej to właśnie powierzchnie bez ścianek i zabudowy czyli jak dasz ściany wewnętrzne i wykończysz np płytą k-g 10cm to zdecydowanie powierzchnia ci się zmnieszy i to sporo.

paras

Post autor: paras » pt 13 lip, 2007

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Może ktoś polecić jakieś sprawdzone firmy z dolnego ślaska. Co powiecie o firmie Domy i Domki spod Warszawy?

biochemik

Post autor: biochemik » sob 01 wrz, 2007

paras pisze:Mam dylemat czy się budować czy lepiej kupić mieszkanie
Hej! Nawet się nie zastanawiaj! Znam osoby,które marzyły, żeby zbudować dom, ale potem jednak kupiły mieszkanie, teraz żałują!

U nas jest podobna sytuacja, podobny dom chcemy zbudować i kasy wydać. Też mamy wiele rozterek, ale ważne, żeby z tym ruszyć. Jakoś to będzie. Firma nam postawi dom prefabrykowany w tydzień, gorzej trochę potem z wykańczaniem, bo będziemy to robić sami,ale wszystko się da zrobić.
Firma najczęściej liczy sobie za m2 powierzchni całkowitej domu, czyli powierzchnia użytkowa + ta pod skosami. Tak przynajmniej nam liczono.

Powodzenia!

Arek

Post autor: Arek » pt 01 lut, 2008

Cześć,
Może już zacząłeś luib zacznieszm, ale podam ci dwa namiary, może skorzystasz: http://www.ibud.com.pl http://www.wubud.pl/
Powodzenia

Bartosz

Post autor: Bartosz » pn 04 lut, 2008

Moim zdaniem nie wystarczy Ci. Do ceny dzialki (60 tys) i ceny domu pod klucz (~3000 zł/m2 = przy 80 m2 = 240 tys) musisz jeszcze doliczyc kupe pieniedzy na: akty i formalnosci, ogrodzenei, brama, furtka, zagospodarownie terenu wokol domu, doprowadzenie mediow, podjazdy i chodniki itd, itp.. Pamietaj tez ze w wykonczeniu pod klucz nie dostaniesz lamp oswietleniowych, szaf wnekowych, kuchni, a takze ze zwykle w opisach domow pod klucz masz np. podlogi do 40 zl/m2. A to na zrobienei podlogi, ktora bedzie dobra i trwala - jest zdecydownie za malo.

Wydaje mi sie, ze czesto zapomina sie o tych kosztach "okolo budowlanych", ktore wcale nie sa male.
Oczywiscie to tylko moje zdanie i opieram sie na wlasnej budowie w W-wie - a ceny jak wiemy roznia sie miedzy regionami.
Dla przykladu cala moja inwestycja (bez ceny dzialki) w standardzie do zamieszkania (kuchnia, szafy, podjazdy, plot, media, podlogi i glazura taka jak chcialem, lampy, trawa, instalacja alarmowa, itd.) zamknie sie w granicach 350 tys - parterowy 77m2 + garaz ("zimny").

Pozdrawiam i zycze powodzenia

EDIT: sorki - nie spojrzalem na date Twojego posta... :) Przepraszam za zamieszanie.

gosia00

Post autor: gosia00 » pt 29 lut, 2008

witam :)
Ja również uważam, że nie ma szans za 300 tys. łącznie z działką zamknąć się w kosztach żeby wejść i zamieszkać. Sama teraz buduję szkieleta i też się przeliczyłam. To prawda że same koszty których nie bierze się pod uwagę typu: projekty, przyłącza i różne cuda kosztują mnie już ok 25 tys. Fundament na szkodach górniczych to też niemała suma i jeszcze dom a następnie wykończenie... Uważam że przy tych cenach trzeba by mieć spokojnie 400 tys. Oczywiście wszystko też zależy o jakim standzrdzie mówimy. Ja mam prostą bryłę domu więc chciałam go trochę upiększyć. Firmy z regóły podają ceny ale materiałów standardowych typu: białe okna, zwykłe drzwi.. itd.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

FHU KS

Post autor: FHU KS » ndz 23 mar, 2008

W ubiegłym roku znajomy / jesień/ zapłacił 1628 zl/m2, polecam tel (usunięty przez Administratora)

Wojciech Nitka
Kontakt:

Post autor: Wojciech Nitka » ndz 23 mar, 2008

FHU KS pisze:W ubiegłym roku znajomy / jesień/ zapłacił 1628 zl/m2, polecam tel ... - Usunięty przez Administratora
Szanowny Panie,
po co ta ukryta kryptoreklama? Pańskie ogłoszenia niniejszej treści zalały Internet:
"Budownictwo drewniane w systemie prefabrykacji. Ogłoszenie a charakter informacyjny. Zalety naszej technologii : - możliwość realizacji dowolnego projektu - ponad 15 letnie doświadczenie na rynku niemieckim oraz skandynawskim - zgodność z normami DIN, TUV, certyfikacja drewna - gwarancja jakości oraz trwałość konstrukcji - 30 lat gwarancji - 1600 zł/ netto za 1 m2 powierzchni użytkowej Tel [...] lub [...]"

Ostrzegam, że wszystkie dotychczasowe i każdy kolejny post z jakąkolwiek próbą rekamy na tym Forum będzie przez Administratora usuwany.

Zapraszam także - viewtopic.php?p=10216#10216

Pawel1984

Post autor: Pawel1984 » śr 23 kwie, 2008

:smile: reklama to podstawa... hehe :smile:

polabest

Post autor: polabest » śr 20 lis, 2019

myślę że jeśli wiele nie wymagasz zmieścisz się w tej kwocie :)

drewniks34

Post autor: drewniks34 » śr 04 gru, 2019

oczywiście wszystko zależy od użytych materiałów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i perspektywy”