Firma 3q group z Prochowic

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
kris_

Firma 3q group z Prochowic

Post autor: kris_ » śr 20 sty, 2016

Witam
Czy ktokolwiek z Was miał styczność z firmą 3q group z Prochowic?
Z tego co widzę, jest to firma z korzeniami niemieckimi, tam też posiadają większość swoich realizacji.

Jedna sprawa to ocena rzetelności firmy, druga sprawa to ocena technologii, którą firma się posługuje.

Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi firmami, budującymi domy szkieletowe, jest ona dosyć "oryginalna".
Chodzi mi tu głównie o wypełnienie ścian izolacją natryskową (piana poliuretanowa). Podobno jest to pianka otwartokomórkowa, czyli niby oddychająca. Czy macie jakiekolwiek doświadczenia z tą technologią?

Poza tym bardzo bym prosił o (przynajmniej krótką) opinię na temat ogrzewania podczerwienią oraz instalacji fotowoltaicznej.
Zdaję sobie sprawę, że są to tematy bardzo szerokie i można o nich pisać bez końca.
Prosiłbym jednak o opinię, czy fotowoltaika w ogóle sprawdza się w polskich warunkach? Najbardziej zależy mi oczywiście na opiniach osób, którzy mieli z nią bezpośrednią styczność, lub znają takie osoby. Teorie książkowe raczej mnie nie interesują, przerobiłem ich naprawdę tysiące.
Za wszystkie porady serdecznie dziękuję.
pozdrawiam
Kuba

JaKubEk
Kontakt:

Re: Firma 3q group z Prochowic

Post autor: JaKubEk » wt 15 mar, 2016

Z tego, co mnie wiadomo, to sprawa nie jest na tyle prosta, żeby można było odpowiedzieć, czy PV sprawdza się w Polsce, czy zupełnie nie sprawdza się - nigdzie - na przestrzeni od Sudetów po Podlasie. Nie jest chyba tak, że ktoś Ci napisze, że "absolutnie się nie sprawdza, szkoda pieniędzy, to wielkie oszustwo, miałem i wyrzuciłem pieniądze w błoto", to będzie oznaczało, że to prawda, tylko dlatego, że to nie jest teoria książkowa, a relacja kogoś, kto tego spróbował.
Z tego, co mi wiadomo, należy zawsze szacować opłacalność inwestycji w fotowoltaikę w konkretnych warunkach, tzn. w odniesieniu do danego miejsca - ważne są warunki nasłonecznienia, ilość ogniw, jaka zostanie zainstalowana, na co wpływ ma też powierzchnia, na której można instalować panele.
Jest wiele, wiele czynników.

Moim zdaniem warto znać teorie książkowe, ale warto też polegać na firmie, która przeprowadzi audyt efektywności energetycznej w Twoim miejscu zamieszkania/inwestycji. I może najlepiej byłoby, gdyby nie była to tylko jedna firma, bo z tego, co czytałem na forum, to pewien ekspert od PV napisał, że widział autoreklamę głoszącą, że inwestycja zwraca się w jakimś niewiarygodnie krótkim czasie. Ogólnie: trzeba uważać. Ja ogólnie jestem "believer", jeśli chodzi o fotowoltaikę.

Teraz dostępne są różne dofinansowania, które sprawiają, że inwestycja może być świetnym pomysłem. Ale to znowu - część z nich jest samorządowa, więc dostępna tylko dla niektórych regionów. Trudno tak rozmawiać zupełnie abstrakcyjnie na temat fotowoltaiki.
Interesuje mnie: efekt cieplarniany, radykalne ekologiczne rozwiązania, OZE, obecnie: fotowoltaika i rozwiązania ustawowe dot. OZE.

Friday

Re: Firma 3q group z Prochowic

Post autor: Friday » czw 22 lis, 2018

Znam firme 3q z Prochowic przez znajomych. Ja chyba tez u nich sobie drugi dom postawie, tylko musze stary sprzedac, bo za duzy. Ci z 3q robili u dwoch osob, ktore znam (jeden w Reichu a drugi pod Warszawa). Wlasciciel, Roman czy jakos tak, jest troche upiardliwy, taki troche staro-niemiecki (upiera sie przy swoich rozwiazaniach, opiera sie tylko na swoich sprawdzonych rozwiazaniach), ale moze dzieki niemu te domy nie wygladaja jak drewniane kontenerki :D No i gosc juz 20 lat je buduje, to chyba zeby zjadl :P A jesli chodzi o ogrzewanie, to jedni i drudzy znajomi zamontowali fotowoltaike. I sie spisuje calkiem niezle (u jednych juz jest z 6lat?). Rachunkow za prad nie maja. Basen ogrzewaja dzieciakom od poznej wiosny do wczesnej jesieni. Baterie zrobili na maksa. No i to ogrzewanie na podczerwien to super sprawa. Cieplo. Zona jednego z tych znajomych ma alergie na trawy, zboza i inne g..na. W lecie jak zamkna okna to jest super powietrze w domu i kobieta w ogole nie choruje. Acha, a tynki na zewnatrz to klada takie ze mucha nie siada. Nie wiem czy maja ekipe zewnetrzna czy to ich ludzie robia. Ale w szoku bylismy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”