Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
L92

Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post autor: L92 » pn 11 lip, 2016

Witam, czy ktoś ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z malowaniem elewacji drewnianej metodą natryskową? Widziałem że urządzenia natryskowe można wyposażyć w specjalne przedłużki co przyśpieszyło by prace szczególnie na wysokościach gdzie dostęp jest trudny. Chętnie poznam wasze opinie w tym temacie.

majek85

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post autor: majek85 » wt 12 lip, 2016

drewno maluje się pędzlem, natrykowo można ewentualnie wielkie stodoły, magazyny czy bloki. Sprzęt natryskowy jet dość drogi, chyba że zarobkowo chcesz to robić. (bo nie mówie tu o odkurzaczach co chlapią farbą, wszędzie tyko nie tam gdzie chcemy) Firma Wagner robi dobre maszynki
https://www.youtube.com/watch?v=saA1TDK36Mk

L92

Post autor: L92 » wt 12 lip, 2016

No właśnie producent impregnatu który mam na domu podaje że można natryskowo. I tak się zastanawiam. Elewację trzeba co jakiś czas odświeżać i taka inwestycja w agregat mogła by się zwrócić. Zakładając że to działa i efekt jest zadowalający. Najtańszy model wspomnianego Wgnera widziałem za ~2000 + przedłużki. Stosunkowo nie dużo w porównaniu z ceną (13000) za malowanie ręczne przez wyspecjalizowaną firmę.

majek85

Post autor: majek85 » śr 13 lip, 2016

13tys zł???? !!! mówimy o jakim obiekcie? Elewacje maluje się co ok 10lat jel chcemy aby wyglądała wieżo cały czas, zależy wszystko od produktów jakich używamy i miejsca polożenia

L92

Post autor: L92 » śr 13 lip, 2016

Impregnat który mam należy odświeżać pierwszy raz po 1-2 latach drugi raz po 4-5 od drugiego malowania trzeci ... trzeba obserwować co się dzieje z elewacją. Generalnie po każdym kolejnym malowaniu okres się wydłuża. Tak twierdził wykonawca i wydaje się to potwierdzać w tym co obserwuję. Cenę za malowanie podał mi wykonawca, jest to cena razem z materiałem. Mówimy o małym domku jednorodzinnym 100m2. 10 lat to chyba farba olejna da radę. Ja mam impregnat półprzeźroczysty przycimniający kolor drewna ale widać słoje, sęki itd.

majek85

Post autor: majek85 » czw 14 lip, 2016

cena z kosmosu. Malowanie takiego domu to ok 3-4 dni dla jednej osoby. Pracuje w Norwegii i nikt by tyle nie zapłacił;) Koszt malowania to max 2tys zł + koszt inpregnatu. Zerknij na produkty Jotun cena ok 500zł/10L wydajność ok 10m2/1L , oblicz sobie to wszystko i bedziesz wiedzieć ile powinno kosztować malowanie;) Daj ogłoszenie na oferia.pl czy lokalnym portalu internetowym

L92

Post autor: L92 » czw 14 lip, 2016

Mam pomalowane tikkurila pinjasol i raczej tego już zmieniał nie będę. W zeszłym roku na jesień malowałem barierkę tarasu, płaciłem coś ok 130zł za wiaderko ale nie pamiętam czy to było 3- czy 5 litrów. Po drugim malowaniu jakość powłoki wygląda dużo lepiej i jak do tej pory na barierce nie widzę żadnych efektów starzenia. Trzy ściany wydaje mi się że ogarnę sam niestety czwarta to wysokość przy kalenicy ok 8-9m. Dochodzi tam piwnica która w całości jest odkryta (dom stoi na zboczu). Bez rusztowania raczej będzie problem a tego już jedna osoba nie ogarnie. Tak czy siak cena 13000 też wydaje mi się przesadzona.

L92

Post autor: L92 » wt 20 wrz, 2016

Mały update. Maluję sam (z żoną). Dolną partię ogarnąłem z drabiny. Do wysokości, tam gdzie drabina nie sięga wynająłem zwyżkę. Na dzień dzisiejszy została jedna ściana. Aktualnie za trzy litrowe wiaderko tikkutrila pinjasol lazur liczą mi 90zł. Zużyłem trzy wiaderka i wydałem 200 zł za trzy godziny pracy zwyżki. Chyba jest dobrze:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”