przygotowanie terenu pod termopłytę

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Przemek25lbn

przygotowanie terenu pod termopłytę

Postautor: Przemek25lbn » wt 15 maja, 2018

Witam
Buduję dom szkieletowy z firmą SPOMET ,123m2 i mam przygotować teren pod termopłytę.
Od wykonawcy termopłyty otrzymałem informację ,że może on przygotować teren za kwotę 28-29 tyś zł. Działka jest w miarę równa. Czy to możliwe ,żeby to było aż tak drogie ?

zbiegusek

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Postautor: zbiegusek » wt 15 maja, 2018

Możliwe. Jakaś rzecz jest warta tyle, ile może za nią ktoś zapłacić. Ja bym nie zapłacił - IMO przygotowanie terenu pod termopłytę (co to jest?!) wchodzi w zakres wykonania tejże. Za którą - ewentualnie - tyle mógłbym zapłacić. :)

yaroszek

Postautor: yaroszek » śr 16 maja, 2018

No właśnie, Zbiegusek ma rację. Co wchodzi w skład tejże usługi. Generalnie pod tym pojęciem możemy mieć od wytyczenia geodezyjnego przez wykop i usunięcie humusu z terenu działki (a nie tylko przerzucenie na kupkę) odpowiednie zdrenowanie aż do wylania "chudziaka", który też często jest pod płytą fundamentową. A we wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki geologiczne. To, że płaska działka to jest jedno, ale to co jest w gruncie to drugie.

toja

Postautor: toja » pn 21 maja, 2018

Pisze:
zbiegusek pisze:... przygotowanie terenu pod termopłytę (co to jest?!) wchodzi w zakres wykonania tejże.

lecz wcześniej temu zaprzecza:
zbiegusek pisze:Jakaś rzecz jest warta tyle, ile może za nią ktoś zapłacić.

Oczywiście niedosłownie :oops: - w zakres wchodzi to na co się umówimy.

Wracając do sedna - jest to częsta praktyka wyjmowanie z zakresu "płyty" ( co by to nie oznaczało) "przygotowania terenu" ( co by to nie oznaczało).
A to "przygotowanie terenu" to jest właściwy fundament. A ta "płyta"???

Wróć do „Finansowanie i koszty budowy”