paroizolacja - miejsce montażu

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
lukasz_zs
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 paź, 2017

paroizolacja - miejsce montażu

Post autor: lukasz_zs » śr 06 cze, 2018

Proszę o wyjaśnienie i Pańskie zdanie Panie Wojciechu - buduję dom w konstrukcji szkieletowej - parterowy. Pasem dolnym wiązarów jest sufit parteru, który chcę w płaszczyźnie między pasem dolnym wiązarów wypełnić wełną (zlicować wełnę z belkami konstrukcji wiązarów), następnie od spodu wiązarów pod tym ociepleniem do belek przymocować na zszywki folię paroizolacyjną, łączenia na zszywki zakleić taśmą. Następnie do tak okrytego "sufitu" mocować na wieszaki ES do dolnego pasa wiązarów profile i później w oparciu o krzyżowe łączniki także drugi poziom profili i je na styku ze ścianami wsuwać w profil UD. W przestrzeni między paroizolacją a rusztem profili mógłbym umieścić wentylację mechaniczną, elektrykę, itp. Czy Pańskim zdaniem to dobre i prawidłowe rozwiązanie? Dzięki temu uniknę uszkodzeń w opóźniaczu pary związanych np. z przewiercaniem sufitu do kinkietów, prowadzenia przewodów, itp. Proszę o Pańskie zdanie. Dziękuje, pozdrawiam, Łukasz.


lukasz_zs
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 paź, 2017

Re: paroizolacja - miejsce montażu

Post autor: lukasz_zs » pn 18 cze, 2018

Panie Wojciechu - proszę o odp., może ktoś jeszcze ze specjalistów z branży odpowie?

Wojciech Nitka
Posty: 3691
Rejestracja: czw 19 sie, 2004
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: paroizolacja - miejsce montażu

Post autor: Wojciech Nitka » pn 18 cze, 2018

Wszystko zależy y od sposobu montażu wieszaków - czy będą montowane do boków dolnych pasów wiązarów czy do ich spodu. W pierwszym rozwiązaniu będą robione dziury w paroizolacji, co raczej nie jest wskazane.

lukasz_zs
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 paź, 2017

Re: paroizolacja - miejsce montażu

Post autor: lukasz_zs » czw 21 cze, 2018

Dziękuję Panie Wojciechu - dlatego pisałem o zamocowaniu sufitu podwieszanego na wieszakach typu ES - gdyż je uda się prawidłowo wyłącznie od spodu wiązarów zamontować, a po ich przykręceniu do wiązarów można miejsce wkręcania śrub dodatkowo zakleić taśmą, aby ew. wilgoć po śrubie nie wchodziła w wiązar.
Dziękuję za potwierdzenie, zatem tak zrobię - dzięki temu będę miał 10-12 cm przestrzeni w suficie podwieszanym pomiędzy paroizolacją a warstwą sufitu GK co akurat starczy na prowadzenie elektryki w peszlach i co isototniejsze - rur np. peflex do wentylacji mechanicznej.
Pozdrawiam Forumowiczów!


ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały budowlane dla domów szkieletowych”