Kupno działki i co dalej

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
honzig
Posty: 4
Rejestracja: pn 28 kwie, 2014

Kupno działki i co dalej

Post autor: honzig » śr 13 cze, 2018

Witam
Stałem się posiadaczem działki o wymiarach 24x75 m2
Działka wydzielona jest razem z 5 innymi z jednej duzej działki na która wyadane są WZ na 6 budynków mieszkalnych i 6 budynków gospodarczo garażowych, jest tez decyzja o podziale gruntu
Przez najbliższe 2-3 lata nie będę budował domu planuje postawić budynek gospodarczy 4x6 m (drewniany)z tego co się orientuje wystarczy samo zgłoszenie
I teraz seria moich pytań
Co powinienem zrobić dalej
Na działce nie ma wjazdu w WZ jest napisane projektowany zjazd z drogi gminnej. Czy mam się zgłosić do Gminy o projekt takiego zjazdu?, Czy jak dostane projekt na taki zjazd to muszę od razu robić docelowy czy mogę zrobić tymczasowy? Różnica poziomu między działką a droga gminną jest okolo 20 cm.
Chciałbym podciągnąć na działkę prąd i gaz i teraz pytanie czy są jakieś wymagania do tego czy wystarczy że zgłoszę się do ZE i Gazowni? (prąd i gaz jest w drodze).


Mirek2014
Posty: 70
Rejestracja: czw 02 sty, 2014

Re: Kupno działki i co dalej

Post autor: Mirek2014 » pt 15 cze, 2018

Witam.
Ważne jest czego dotyczą WZ wydane dla działki przed podziałem. Gdy są wydane np. na budowę 1 domu jednorodzinnego i 1 budynku gospodarczego to inwestorowi, który pierwszy zacznie się budować po podziale takiej działki urząd najczęściej przepisuje istniejące WZ na jego nazwisko i działkę. Właściciele kolejnych działek powstałych po podziale muszą wystąpić o nowe WZ dla swoich działek i na swoje nazwiska.
W tym przypadku WZ dotyczą budowy 6 budynków mieszkalnych i 6 budynków gospodarczo-garażowych. Na pewno nie chcesz, a po podziale nie ma pewnie takiej możliwości, budować tylu obiektów dla tego, jak już podejmiesz decyzję co chcesz budować, musisz wystąpić o zmianę ew. o nowe WZ.
Projekt zjazdu musi wykonać uprawniony projektant. Najlepiej projektować zjazd jak już jest koncepcja całej inwestycji np. domu mieszkalnego i budynku gospodarczego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”