DrevStyl Beata Cebrat (Żywiec/Las)

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
atoja

DrevStyl Beata Cebrat (Żywiec/Las)

Post autor: atoja » sob 07 lip, 2018

Dzień Dobry
Wczoraj byłem oglądać kilka realizacji firmy DrevStyl; chyba dość dużo budują, ale nie udało mi się znaleźć żadnej opinii.
Może ktoś mieszka w domu przez nich stawianym i chciałby powiedzieć kilka słów?
pozdrawiam,
marcin

anna_anna

Re: DrevStyl Beata Cebrat (Żywiec/Las)

Post autor: anna_anna » pt 07 gru, 2018

Witam!
Mnie do niedawna Pani Beata budowała dom. Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany opinią to zapraszam.
Chętnie nawiążę kontakt z innymi klientami firmy Dravstyl.
Pozdrawiam
Anna

dszkielet

Post autor: dszkielet » pt 22 mar, 2019

witam, prosże o informacje czy budowa Pani została zakonczona p drevstyl

anna_anna

Post autor: anna_anna » ndz 07 kwie, 2019

Witam!
Nie nasza budowa nie jest kończona przez Panią Cebrat.
Chyba z 5 kolejnych terminów zakończenia budowy, wadliwie i niezgodnie z projektem wykonana konstrukcja budynku która nie spełnia norm ( potwierdzone to zostało nawet przez projektanta powołanego przez Drevstyl ). To spowodowało, że naprawiamy konstrukcje i kończymy dom przy pomocy wykonawców zastępczych. A czy kiedyś odzyskamy od Pani Cebrat pieniądze….. to już inna sprawa.
Chętnie nawiąże kontakt z innymi klientami Drevstyl Beata Cebrat.
Pozdrawiam

reniferek25

Post autor: reniferek25 » czw 18 kwie, 2019

Witam,
Mi Beata Cebrat właśnie buduje dom i też chętnie nawiąże współpracę. Mam z tą firmą duże problemy.
Pozdrawiam

Hybryd

Post autor: Hybryd » sob 04 maja, 2019

Dzień dobry Państwu,
Mamy zamiar skorzystać z oferty firmy Drevstyl. Bardzo zaniepokoiły nas jednak Państwa opinie o problemach z realizacją budowy. Szczególnie informacje o błędach w konstrukcji czy możemy prosić na email na adres hybryd83@wp.pl z opisem sytuacji, opinie o dotychczasowej lub przeszłej współpracy. Bardzo prosimy o pomoc, gdyż jesteśmy już przed podpisaniem umowy.

BeataC

Post autor: BeataC » ndz 05 maja, 2019

Dzień dobry Państwu,
Zdecydowałam się na zalogowanie w tym miejscu by wyjaśnić kwestię tych kilku komentarzy.
Pani Aniu spotkałyśmy się już na nie pierwszym portalu, na którym stara się Pani usilnie mnie skompromitować ponieważ Pani plan się nie powiódł.
Przybyła Pani do mnie z daleka, nocą ściągając mnie na budowę z wręcz błaganiem o realizację Państwa domu , już wówczas mogło to dać mi do myślenia...
Nie miałam czasu i terminów na to by zdecydować się na kompleksową realizację tego budynku dla Państwa. Uzgodniliśmy więc, że wykonamy dla Państwa stan surowy w terminie bardzo szybkim bo zaledwie jakiś miesiąc może trochę więcej od naszego pierwszego spotkania. Wówczas zostaliście Państwo poinformowani o tym, iż my jako firma mamy swoje rozwiązania technologiczne swoje przekroje, wówczas wszystko było dla Państwa jasne i zrozumiałe, zgodziła się Pani bez dwóch zdań tym bardziej, że widziała Pani realizacje, na wszystkim się Pani wtedy znała (w tym miejscu zaznaczam, iż nasze rozmowy były rejestrowane poprzez monitoring) . W czasie realizacji budowy Państwa domu nikt w tym kierownik budowy również nie wnosił żadnych zastrzeżeń, wszystko jak najlepiej. Wymagania Państwa jako inwestorów wysokie, chcieliśmy sprostać tym wymaganiom i przez większość czasu tak było. Następnie kiedy doszło do końca ale jeszcze nie całkiem inwestor ma nagle same zastrzeżenia, dlaczego dom nie jest wykonany zgodnie z projektem ???? Z tego co mi wiadomo to architektura pozostała zgodna z projektem, nie było żadnych zmian , zmieniła się konstrukcja budynku o czym doskonale Państwo wiedzieliście, mało tego zgodziliście się Państwo na nie. Państwa kierownik budowy podczas ostatniego spotkania był przychylny, nie miał zastrzeżeń to Państwo je pod koniec ciągle mieliście. Chcieliśmy dokończyć prace do końca zeszłego roku, zostały tylko drobne roboty ale Pani Ania nam na to nie zezwoliła (to zdarzenie również zostało zarejestrowane). Usłyszałam na koniec spotkania : chcemy 100 tyś zł ... ? Tak zakończyła się nasza współpraca, nie inaczej. Teraz anonimowo oczywiście wypisuje Pani brednie, jednak internet nigdy nie jest do końca ananimowy droga Pani.
A teraz krótki opis dla rozeznania: Dom duży niespełna 140 m 2(parter + użytkowe w pełni poddasze) wykonany z certyfikowanego drewna CE C24 impregnowanego dodatkowo na Pani życzenie , pokrycie jedno z droższych typu"JANOSIK", okna drewniane bardzo wysokiej klasy, okna Facro dachowe 6 szt, kominy systemowe Schiedel wentylacyjne i spalinowe, płyta poszycia z wiatroizolacją oraz styropian ryflowany grafitowy a wszytko to za ok 150 tyś zł brutto... minus 100 tys zł jakie chciała Pani ode mnie wyciągnąć. Pomijając fakt, że nie zapłaciła Pani całości ... prawda Pani Aniu?
Cóż mam więcej powiedzieć. Czasy są jakie są, ludzie jak wilki jeden do drugiego, internet pozwala nam na wszystko, to bardzo przykre.
Domy w technologii konstrukcji szkieletu drewnianego realizujemy od ponad 20 lat, teraz to już trzecie pokolenie wdrażane jest w tę nie łatwą branżę.
Ja Beata Cebrat niestety z powodów czysto rodzinnych zaprzestałam działalności i wszyscy których sprawa dotyczy są dostatecznie wtajemniczeni.
Teraz firma prowadzona jest przez moje dzieci z moją pomocą wykorzystując moje doświadczenie.
Na koniec krótko: każdy kto jest zainteresowany lub obawia się czegokolwiek otrzyma wyczerpujące informacje na temat tego co jak widać inwestor sam upublicznił.
Jest mi niezmiernie przykro, że takie kwestię muszę upubliczniać, to nie jest w moim zwyczaju jednak tu i w tej chwili zostałam do tego zmuszona przez własnie Panią Pani Anno P.
Mamy na swoim koncie mnóstwo zadowolonych inwestorów, czasem znajdzie się jednak ktoś kogo nie warto było spotykać na swej drodze, czasem los przynosi złe zdarzenia które trzeba pokonać mimo przeciwności... życie i tego nikomu tłumaczyć nie trzeba. Piszę więc tutaj ponieważ nie mogę pozwolić na to by w taki sposób szargano opinię naszej firmy rodzinnej.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

anna_anna

Post autor: anna_anna » wt 14 maja, 2019

Witam!

Nie komentowałam bzdur jakie pani napisała na portalu google po tym jak zamieściłam tam opinię o pani firmie ale teraz napisze kilka słów na temat pani posta.
Wieczorna pora spotkania – tak, tak nas umówił pani sąsiad u którego mieliśmy nocleg. Od niego też dowiedzieliśmy się , że buduje pani domy.
Co do błagania, nie trzeba było aż tak błagać bo na zbudowanie domu zdecydowała się pani szybciutko i chyba nie było do nas aż tak daleko bo już po kilku dniach była pani u nas celem podpisania umowy. Później przyjechanie po kolejne pieniądze też nie stanowiło dla pani problemu (gorzej było z przyjazdem żeby zobaczyć co się na budowie dzieje – z własnej woli była pani chyba raz góra dwa razy a obiecywała pani częste wizyty).

Proszenie zaczęło się dopiero później. Tydzień ekipa była na budowie , miesiąc się nikt nie pokazywał, dwa tygodnie cos się działo i dwa miesiące przerwy. Dzwoniliśmy, pytaliśmy kiedy ktoś przyjedzie, prosiliśmy żeby coś się ruszyło. Czasami pani telefon odbierała a czasami zero kontaktu….

Co do konstrukcji domu proszę nie kłamać i nie wprowadzać w błąd kogoś kto pani posta czyta.
Problemem dla nas nie jest to , że pani nasz dom budowała według standardów Drevstyl i standardów Stowarzyszenia Dom Drewniany ( wielokrotnie się pani powoływała na to, że jako członek SDD ma pani obowiązek stosowania się do ich standarów).
Problemem jest to , że po pierwsze nie poinformowała nas pani, że będzie pani budowała dom bez jakiegokolwiek projektu ( nawet bez wykonanego według standardów Drevstyl i SDD), kompletnie bez żadnych obliczeń i że dom wybudowany według standardów Drevstyl i SDD nie będzie spełniał norm (co zostało potwierdzone również przez pani projektanta).
Na koniec zapewniała nas pani, że wszystko jest dobrze bo pani „zawsze tak buduje”.

Szanowni Państwo! Konstrukcja naszego domu wymagała tylko „drobnych” poprawek w postaci:
- podwojenia krokiew,
- podwojenia jętek,
- podwojenia belek stropowych !
Jedyne co spełniało normy to ściany. Tyle, że tu też pani Cebrat nie przewidziała wykonania nadproży nad oknami (nawet nad drzwiami tarasowymi o szerokości około 2,2 metra )!

Pisze pani, ze nie zapłaciliśmy wszystkich pieniędzy. Tak, zostało do zapłacenia około 10 %. Czy zalegaliśmy z ta płatnością? . Nic o tym nie wiem. Nigdy nie chciała pani byśmy je już wpłacili. W takiej sytuacji pani ma czelność zarzucać nam że czego jeszcze nie zapłaciliśmy?
Pani do wykonania zostało za to:
ocieplenie szczytów plus elewacja całego budynku, tarasy, okiennice, schody wewnętrzne, konstrukcja ścianek działowych parteru, naprawa wszystkich zgłoszonych usterek no i oczywiście naprawa konstrukcji budynku. To tak z grubsza. Nazywa to pani drobnymi pracami jakie zostały pani do wykonania?

100 tysięcy? Co pani sugeruje? Na ostatnim spotkaniu podała nam pani kolejny, chyba już piaty termin zakończenia prac – koniec 2018 roku (spotkanie było 10 września 2018). Ponad trzy miesiące na dokończenie drobnych pani zdaniem prac?
My jednak byliśmy w stanie zgodzić się na to pod warunkiem, że wniesie pani zabezpieczenie w postaci np. gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub w innej formie. Tym razem chcieliśmy od pani takiego zabezpieczenia ponieważ pani słowo już dla nas nic nie znaczyło (łamała je pani już wcześniej nie raz). Suma tej gwarancji nie została ustalona bo pani odmówiła jej udzielenia.
Proszę nie sugerować, że chcieliśmy od pani 100 tysięcy złotych bo jest to zwykłe kłamstwo!
Została pani wezwana do podjęcia dalszych prac czego pani nie uczyniła i dlatego zdecydowaliśmy się na kończenie domu przy pomocy wykonawców zastępczych ( o czym był pani poinformowana ). Nikt od pani nie pojawił się nawet na inwentaryzacji budynku – mimo pisemnego zaproszenia z naszej strony.

Budowa naszego domu ( zgodnie z umową miała trwać 50 dni roboczych ) a rozpoczęła się pod koniec listopada 2017 roku.
Pani Cebrat przesuwała terminy zakończenia budowy kilkakrotnie. Nikogo nie dziwi chyba, że po kilku miesiącach oczekiwania chcieliśmy innej gwarancji zakończenia budowy niż tylko słowo ( nawet pisane ) pani Cebrat.

Co do pani problemów i wtajemniczania osób zainteresowanych w pani sprawy - nikogo nie trzeba w nic wtajemniczać. Jak się zamyka firmę, to klientów się o tym informuje, mówi się jak i kto będą dalej realizował zobowiązania firmy. Nie zataja się tego - w stosunku do nas pani to zataiła i nawet na spotkaniu w obecności prawników nas o tym nie poinformowała.

Kolejna sprawa - anonimowe oczernianie w internecie?
Opinia na google podpisana imieniem i nazwiskiem to rzeczywiście oczernianie i to bardzo anonimowe.

Pani Cebrat napisał, że mój plan się nie powiódł. Jedyny plan jaki miałam to budowa fajnego domu i radość z tym związana.
Tak, mój plan się nie powiódł. Pani Cebrat zwodząc nas przez miesiące powoli zabierała radość z budowy domu. Dlatego teraz pisze publicznie o moich problemach z tą firmą i jej właścicielką. Dlaczego? Dlatego, że ja już nie uniknę kłopotów które miałam ale może ktoś inny tego uniknie.

Przez kilka miesięcy czekaliśmy, może pani Cebrat przyjedzie i zrobi jakiś kolejny etap prac….. Dość czekania, słuchania o kolejnych problemach.
Straciliśmy sporo nerwów i sporo pieniędzy ale już kończymy dom i nikt nas nie zwodzi i nie odwleka prac z tygodnia na tydzień.

Jeżeli ktoś doczytał tego posta do końca to pewnie jest zainteresowany ofertą Drevstyl , jest lub był klientem tej nieistniejącej już firmy.
Jedni z państwa pomyślą o mnie upierdliwa klientka – można tak.
Inni pomyślą ale nierzetelna firma – można tak.
Jeżeli ktoś chce zweryfikować to o czym pisze to odpowiem na pytania.
Ja natomiast, jak już pisałam w poprzednich postach, nawiąże kontakt z klientami Drevstyl Beata Cebrat. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres anna_ktm@tlen.pl.
A pani, pani Cebrat życzę aby na swojej drodze spotykała pani ludzi, którzy będą postępować w stosunku do pani tak jak pani postępowała w stosunku do nas.

Pozdrawiam
Anna

byly klient

Post autor: byly klient » czw 23 maja, 2019

Witam Wszystkich.
Krótko. Jeśli chodzi o sposób działania tej Pani - byłej właścicielki DrevStylu. Wszystkich Państwa PRZESTRZEGAM przed podpisywaniem jakichkolwiek umów!!!. Nieuczciwość, nierzetelność oraz partactwo od fundamentów po szczyt dachu. Zastanawiałem się nad wystąpieniem na drogę sadową tylko szkoda mi było nerwów no i chyba teraz już trochę późno na takie kroki. Chyba, że znajdzie się więcej osób pokrzywdzonych przez firmę tej Pani i wspólne działania aby zapobiec dalszej działalności przez tą Panią. Dodam, że zmiana właściciela firmy nie wniesie nic nowego. Kręcić tym wszystkim dalej będzie wspomniana osoba.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”