Problem z wyborem

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
tibzor
Posts: 2
Joined: Sun 17 Oct, 2010

Problem z wyborem

Post by tibzor » Thu 01 Sep, 2011

Witam.
Stoję przed poważnym dylematem. Rozpoczynam stawianie konstrukcji i poszukuję drewna. Większość tartaków okolicy już mnie zna na pamięć. I nie wiem co robić. Mam do wyboru 3 opcje:
1. drewno świerkowe przycięte na wymiar, suszone, strugane 4 stronnie i impregnowane - odbiór za 4-5 tygodni
2. takie same drewno pocięte, leżakuje do wiosny i stawiam konstrukcje
3. świeża daglezja pocięta, strugana i impregnowana - dostawa ok 2-3 tygodni

1. opcja odpowiada pod względem finansowym, czasowym ale nie mam pewności czy będzie równe po struganiu poskręcanej w suszeniu konstrukcji
2. najmniej mi odpowiada - brakuje mi czasu
3 cena, termin jest ok ale czy takie świeże drewno może być stosowane no i oczywiście największa zaleta - ten gatunek :))))
Proszę doradźcie - co robić !!


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Problem z wyborem

Post by Wojciech Nitka » Fri 02 Sep, 2011

tibzor wrote:Proszę doradźcie - co robić !!
A w czym mamy Ci doradzać? Najpierw zastanów się, jakie drewno wymagane jest przez technologię, a potem sam podejmij decyzję. Chyba nie muszę Ci podpowiadać.
Przed decyzją zastanów się też jaka jest różnica między drewnem, jak piszesz, "leżakowanym" a suszonym komorowo.

tibzor
Posts: 2
Joined: Sun 17 Oct, 2010

Post by tibzor » Fri 02 Sep, 2011

Rozumiem. W takim razie zapytam, czym grozi zastosowanie "świeżej" daglezjii. ??
Początkowo ma być to postawiona konstrukcja, zamknięta płytami i deskowaniem na dachu. Prawdopodobnie tak postoi do wiosny.
pzdr


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”