Materiały do ocieplenia domu.

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
Bob
Posts: 3
Joined: Thu 11 May, 2017

Materiały do ocieplenia domu.

Post by Bob » Thu 11 May, 2017

Witam, Jestem na etapie ocieplenia od wewnątrz domu z bala świerkowego 12 cm i chciałbym prosić o poradę w kwestii doboru materiałów. Firma w której zaopatruję się w materiały budowlane poleciła mi następujące produkty:
Wełna Rockmin plus na ściany Wełna Megarock plus pod dach Membrana folia fakro Eurotop N15 New jako wiatroizolacja między balem a wełną Folia Lenko Metalizowana AL jako paroizolacja od wewnątrz. Na stronie Rockwoola wełną dedykowaną do takiej konstrukcji jest Superrock, warto do niej dopłacać?
Znajomy zajmujący się budowlanką powiedział, że zaproponowane folie są bardzo kiepskiej jakości i on by proponował zastosować folie: wiatroizolację Tyvek Housewrap i paroizolacjęTyvek AirGuard Reflective. Proszę o opinie i poradę na temat wełny i wiatro/paroizolacji. Co będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Materiały do ocieplenia domu.

Post by Wojciech Nitka » Fri 12 May, 2017

Zanim zdecydujesz się na którąś z oferowanych Ci ofert, zamów podręcznik - “Podręcznik projektowania i budowania w systemie STEICO” - http://forestor.pl/2017/02/1843/ Potem zdecydujesz czym ocieplać.
Podręcznik formatu A4, stron 256 - firma Steico wysyła za darmo. Trzeba tylko napisać na adres - podrecznik@steico.pl

Bob
Posts: 3
Joined: Thu 11 May, 2017

Re: Materiały do ocieplenia domu.

Post by Bob » Fri 12 May, 2017

Dziękuję za poradę, przestudiuję. A jakie są doświadczenia użytkowników forum w tym temacie?

wrak
Posts: 12
Joined: Thu 12 Aug, 2021

Re: Materiały do ocieplenia domu.

Post by wrak » Thu 05 Oct, 2023

Świetną hurtownię budowlaną znajdziecie pod tym adresem internetowym: http://metalbud.net.pl/. W moim mniemaniu posiadają interesującą ofertę, dzięki której materiały budowlane można zakupić w dobrych, niskich cenach. Jeśli nie znaliście ichniejszej oferty, to moim zdaniem warto ich sprawdzić.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”