Budujemy z Inez

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Budujemy z Inez

Post by Egon » Fri 24 Feb, 2012

Rozmyślając o budowie domu w pewnym momencie przekonałem się, że warto, aby był to dom drewniany. Na początku były marzenia o balu, ale okazało się to zbyt drogie. Więc przyjęliśmy opcję kanadyjczyka, z czasem przekonując się, że to wcale nie musi być gorsze. Jest po prostu inne. :grin:

Mając już decyzję odnośnie technologii zaczęliśmy z żoną (ale jednak głównie ja) szukać wykonawcy. Tak trafiłem (i mocno przeglądałem) na szkielet.pl i także na to forum.
Nie będę ukrywał, że zwróciłem się także do p. Wojciecha Nitki za pośrednictwem płatnego kontaktu sms o poradę i podpowiedź. Niestety nie oceniam jej jako pomocnej.
Żeby możliwe było rzetelne sprawdzenie jakości budowy stwierdziłem, że trzeba się ograniczyć do okolic Warszawy, skąd jestem. Chciałem obejrzeć domy budowane przez firmy. Byłem w kilku firmach warszawskich i podwarszawskich. Po wyborze projektu z jednego z biur projektowych rozesłałem zapytanie o cenę do wielu firm, także z innych stron Polski.

Ostatecznie wybór padł na Inez z Woli Mrokowskiej. Kilka powodów dlaczego:
1. Firma ta przedstawiła konkurencyjną ofertę cenową, z tego co pamiętam nawet chyba najniższą.
2. Nie uchylała się od zrobienia faktycznie wszystkiego pod klucz i wszystko zostało ujęte w wycenie (kilka firm teoretycznie budujących pod klucz albo odmówiło realizacji niektórych rzeczy, albo po prostu ich nie wyceniło).
3. Wynosiła pod niebiosa swoją dokładność :smile:, ale również dała możliwość weryfikacji tego na budowach oraz faktycznie była ona potwierdzona przez innych, wcześniejszych inwestorów.
4. Firmę prowadzi kobieta, co na początku wydawało się problematyczne (prawda, że moja opinia jest często spotykana w świecie budowlanym? :wink:), ale po spotkaniach i wymianach mailowych okazało się wielkim atutem tej firmy. Okazuje się, że kobieta może być dobrym szefem firmy budowlanej, bo oprócz sprawności i wiedzy technicznej może też coś po ludzku podpowiedzieć i ma większą wyrozumiałość w stosunku do klienta :grin: .
5. Firma nie jest molochem, który realizuje domy w fabryce lub buduje jednocześnie kilkanaście domów. To firma w zasadzie o charakterze rodzinnym, dzięki czemu spodziewaliśmy się możliwości indywidualnego podejścia.

Dziś budujemy nasz dom z Inez. Zaczęliśmy w październiku 2011 r. Teraz jesteśmy na etapie zakończenia instalacji wod.-kan., elektrycznej, odkurzaczowej, wentylacji z rekuperacją i alarmowej i realizuje się ocieplanie wewnętrzne domu. Mamy też już skończony praktycznie dach, wstawione wszystkie okna, a ściany pokryte wiatroizolacją.
Na razie jesteśmy generalnie zadowoleni.
W następnych postach (pisanie zajmuje sporo czasu :lol: ) postaram się opisać samą budowę, a może wkleić kilka zdjęć.

A dlaczego piszę? Piszę z własnej inicjatywy, pani Agnieszka nie prosiła mnie o to :wink: Piszę dlatego, że na forum szkieletu pojedyncze opinie po budowie były uznawane za kryptoreklamę firmy i podważane. Więc stwierdziłem, że warto napisać wcześniej, a nie już po budowie. Wreszcie sam skorzystałem z forum, dlaczego mam nie pomóc innym.

Pozdrawiam serdecznie!


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 24 Feb, 2012

Troche dlugo sie Wam schodzi 5mcy .....
Egon wrote:Teraz jesteśmy na etapie zakończenia instalacji wod.-kan., elektrycznej, odkurzaczowej, wentylacji z rekuperacją i alarmowej i realizuje się ocieplanie wewnętrzne domu. Mamy też już skończony praktycznie dach, wstawione wszystkie okna, a ściany pokryte
Chyba jakis wielki dom budujecie :wink:

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Fri 24 Feb, 2012

Marcin L wrote:Chyba jakis wielki dom budujecie
Ale jesteś złośliwy może to robią bardzo dokładnie :mrgreen:
Egon, my zaczęlismy w listopadzie i za miesiąc planujemy się wprowadzić. Chętnie zobaczymy zdjęcia z placu boju.
A tak na marginesie EGON czemu nie zaczeliście relacjonować od samego początku tylko po pół roku :?: Po takim okresie do to już powinno się mieszkać...

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 27 Feb, 2012

Marcin L wrote:Chyba jakis wielki dom budujecie :wink:
Takie małe złośliwości są cechą charakterystyczną tego forum? Pytam, bo nie wiem, a pytam chyba osobę właściwą, która spędza tu wiele czasu...
Mnie się nie schodzi, bo to nie ja buduję. Ja podpisałem umowę tak, jak chciałem i tak, jak mi pasowało. Chyba nie jest to napisane w podręcznikach, że dom w szkielecie trzeba zbudować w 5 miesięcy...?
A próbując merytorycznie - dom ma ponad 210 m2 powierzchni po podłodze, parter plus poddasze użytkowe. Nie jest całkiem najmniejszy.

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 27 Feb, 2012

gladiator1111 wrote:Ale jesteś złośliwy może to robią bardzo dokładnie :mrgreen:
Egon, my zaczęlismy w listopadzie i za miesiąc planujemy się wprowadzić. Chętnie zobaczymy zdjęcia z placu boju.
A tak na marginesie EGON czemu nie zaczeliście relacjonować od samego początku tylko po pół roku :?: Po takim okresie do to już powinno się mieszkać...
Na dokładność nie narzekam, choć mam pewne uwagi. Zamierzam o nich tu wspomnieć.
Gratuluję czasówki - wiem, że jest możliwa. U nas też była możliwa. Natomiast zgodziliśmy się na spokojną budowę, gdyż tak czy inaczej możemy się przeprowadzić dopiero w wakacje. A zależało nam, żeby fundamenty były wykonywane przed zimą a nie na wiosnę.
Po drugie - na szybkiej budowie na wszystko musisz być przygotowany i zdecydowany praktycznie już przed wbiciem pierwszej łopaty. A my spokojnie - już coraz mniej spokojnie - jeszcze dobieramy wykończenie. Ten komfort czasowy też był nam potrzebny jak się okazuje.
A o tym, żeby napisać myślałem już od jakiegoś czasu - mniej więcej 2 miesiące schodziło to na dalszy plan wobec różnych innych kwestii. Jakieś zdjęcia pewnie się też znajdą.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 27 Feb, 2012

Egon wrote:mniej więcej 2 miesiące schodziło to na dalszy plan wobec różnych innych kwestii. Jakieś zdjęcia pewnie się też znajdą.
Czekam na foty. :wink:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 27 Feb, 2012

Opisalem moje zdanie w pokrewnym temacie Egonie ...... :wink:
Rowniez czekam na fotki z poszczegolnych etapow budowy.

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Fri 02 Mar, 2012

Opisalem moje zdanie w pokrewnym temacie Egonie ...
Byłbym ciekaw tego zdania... gdzie jest zamieszczone? :shock:
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 02 Mar, 2012

wpisz mojego nicka i wyswietli moje posty....

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Fri 02 Mar, 2012

Marcin L wrote:wpisz mojego nicka i wyswietli moje posty....
No wiesz... straciłem ochotę. Dziękuję za "pomoc"!
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 02 Mar, 2012

Egonie spokojnie ja tylko stwierdzilem ze jak dla mnie 5 mcy na jeden dom to troche dlugo, jesli Tobie jako inwestorowi to odpowiada to jest wszystko ok.
Gladiator ma tu racje twoj post wygla da na krypto reklame....gdybys zrobil fotorelacje etapami z zapytaniem o jakies detale technologiczne to kazdy potraktowal by to jako opis zadowolonego inwestora.
Jesli nie jestes z ..branzy budowlanej " to niewiesz czy wszystko jest wybudowane ok -ja tez jestem wykonawca jednak inwestorzy umieszczaja fotorelacje z moich budow chcac zweryfikowac co i jak maja wykonane- jest to oczywiscie jakis sposob na PR ale to ocenaiaja obiektywnie ludzie na forum.
Prosze o fotorelacje z kolejnych etapow budowy napewno p.Inez ma fotki i chetnie udostepni zebysmy mogli zweryfikowac to co napisales na poczatku.
ps Gratuluje zadowolenia z domu

PRZENIESIONE z innego tematy na zyczenie Piko71 :wink:

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Fri 02 Mar, 2012

Marcin L wrote:PRZENIESIONE z innego tematy na zyczenie Piko71 :wink:
Dziękuję, tak jest dużo lepiej :razz:
piko is a tiny one e-12

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Sat 10 Mar, 2012

Egon wrote:Na dokładność nie narzekam, choć mam pewne uwagi. Zamierzam o nich tu wspomnieć....
Egonie! Czekam niecierpliwie na wiadomości!
Egon wrote:A o tym, żeby napisać myślałem już od jakiegoś czasu - mniej więcej 2 miesiące schodziło to na dalszy plan wobec różnych innych kwestii. Jakieś zdjęcia pewnie się też znajdą.
No i co? Nastąpiła kompletna katastrofa? Co się dzieje na budowie? Gdzie zdjęcia? Czekamy!
piko is a tiny one e-12

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 12 Mar, 2012

Przepraszam za "wstrzymanie oddechu"... :wink: Wykańcza nas wykończenie :grin:
To jest już w coraz większym pośpiechu wybieramy glazury, terakoty, gresy, drzwi, panele, etc. Ależ się można przy tym wykończyć...
Obiecałem i zamieszczę te zdjęcia. Postaram się niedługo :smile:

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 19 Mar, 2012

Obiecywałem wklejenie zdjęć z budowy domu, którą aktualnie realizuje nam Inez. Teraz właśnie spróbuję.
Info generalne: Budowę mam stosunkowo daleko od aktualnego mieszkania, więc nie jestem na niej zbyt często. Bardzo żałuję, ale niestety nie jest to obiektywnie możliwe. Stąd nie mam zdjęć dokumentujących dokładnie każdy etap budowy.
Wklejam więc najpierw kilka zdjęć z początku listopada 2011 r. Stały już ściany parteru.
Firma zaczęła budowę około połowy października, z uwagi na swoje potrzeby logistyczne. W umowie mieliśmy zapisane, że zaczną od początku października. Wtedy się trochę martwiłem, że nie robią od razu, a śliczna jesień 2011 r. ucieka jak przez palce. Ale później i dziś także widzę, że to nie ma wielkiego znaczenia przy terminie oddania domu wyznaczonym na połowę maja 2012 r.
Zatem roboty: ławy fundamentowe, fundament z bloczków betonowych, strop nad fundamentem i ściany parteru wykonali w ok. 4 tygodnie.
(Jak odnajdę wcześniejsze zdjęcia z fundamentem, to postaram się jeszcze pokazać).
Attachments
P1080347.JPG
Ściana ogrodowa
P1080350.JPG
Ściana boczna, garażowa
P1080354.JPG
Frontowa
P1080356.JPG
Z wykuszem
P1080369.JPG
Jedno z okien
P1080378.JPG
Garaż
P1080379.JPG
Narożnik domu
P1080384.JPG
Fantazja :-)
P1080398.JPG
Crawl space - pod drewnianym stropem położonym na fundamencie
P1080428.JPG
Sprawdzaliśmy poziomicą - wyniki w porządku. Tu jeszcze zbliżenie na płytę MFP, którą nam zaproponowano zamiast OSB i zgodziliśmy się. Mamy ją wszędzie w domu. Wg wyników badań, które widziałem, jest lepsza. A do tego tańsza troszkę...

agatka56
Posts: 4
Joined: Fri 02 Dec, 2011

Post by agatka56 » Thu 22 Mar, 2012

Egon wrote:Zaczęliśmy w październiku 2011 r. Teraz jesteśmy na etapie zakończenia instalacji wod.-kan., elektrycznej, odkurzaczowej, wentylacji z rekuperacją i alarmowej i realizuje się ocieplanie wewnętrzne domu. Mamy też już skończony praktycznie dach, wstawione wszystkie okna, a ściany pokryte wiatroizolacją.
Na razie jesteśmy generalnie zadowoleni.
Czy masz jakieś aktualne zdjęcia.Chętnie bym obejrzała instalacjie.
Egon wrote:Budowę mam stosunkowo daleko od aktualnego mieszkania, więc nie jestem na niej zbyt często
Jak można budować na odległość nie doglądając wykonawcy ??

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 22 Mar, 2012

http://www.szkielet.pl/domy_szkieletowe ... BCowe&id=9
Powinieneś zwrócić uwagę wykonawcy, że nie montuje Ci pasków folii paroizolacyjnej, np. w miejscu połączenia ścianki działowej ze ściną zewnętrzną. Tym samym nie zapewni Ci folii na całej powierzchni ściany - będzie brak w miejscach łączenia ścian.
Poszukaj na forum. Już kiedyś było o tym.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 22 Mar, 2012

mozna jeszcze zamontowac paroizolacje na 2 oczepie i wywinac ja do dolu - wiec z tych fotek nie wynika ze nie zakladaja :wink: tylko ze na tym etapie nie zalozyli jej jeszcze.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 22 Mar, 2012

Najpierw dokładnie przeczytaj mój post, potem rzuć okiem na zdjęcia i ... przekonasz się że firma Inez nie do końca robi to co powinna robić, by folia była położona na całej powierzchni ścian, i tam gdzie ścianki wewnętrzne dochodzą do głównych ścian budynku.
Nie pisz zatem tego, co piszesz.

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Mam pytanie!

Post by Piko71 » Fri 23 Mar, 2012

Kubaty wrote:... nie montuje Ci pasków folii paroizolacyjnej, np. w miejscu połączenia ścianki działowej ze ściną zewnętrzną. ....
Na którym zdjęciu to widać?
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 23 Mar, 2012

Kubaty wrote:Nie pisz zatem tego, co piszesz
mozna to obejsc jeszcze na tym etapie,choc oczywiscie lepiej to zrobic inaczej. :mrgreen:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 23 Mar, 2012

To zdjęcia z jednej z budów, innej firmy.

Image Image Image

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 23 Mar, 2012

:arrow: na fotkach widac ze paroizolacja jest pomiedzy 1 a 2 oczepem ale mozna tez awaryjnie na 2 oczepie to polozyc i ewentualnie owinac slupek przylegajacy do sciany zewnetrznej .

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Poważna debata

Post by Egon » Sat 24 Mar, 2012

Witam wszystkich,
nawet szef szefów się pojawił - witam Panie Wojciechu,
Niezła dyskusja się rozwinęła. Dziękuję za uwagi. Będę wyjaśniał.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 25 Mar, 2012

:mrgreen: dlatego prosze o kolejne fotki tzn. konstrukcja wewnatrz przed welna i plytami gipsowymi... widze ze obiekt na platformie drewnianej powstaje ??? :roll: To 2 po mojej fotorelacji gdzie to widac na fotkach... tak mysle
Co jest pod podloga jak zabezpieczacie platforme przed przemoczeniem welny pomiedzy legarami jak dachu jeszcze nie ma - pytam bo ja to robie pozniej tzn szkielet, dach i dopiero welna i poszycie podlogi :arrow: bo to troche ryzyko jak na gotowa platforme z welna spadnie deszcz.

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Mon 26 Mar, 2012

Wojciech Nitka wrote:To zdjęcia z jednej z budów, innej firmy.
Dziękuję, teraz widzę o co chodzi! :oops:
Marcin L wrote:Co jest pod podloga jak zabezpieczacie platforme przed przemoczeniem welny pomiedzy legarami jak dachu jeszcze nie ma
Bardzo dobre pytanie! Dotyczy chyba tej drugiej budowy bo na tej pierwszej nie ma jeszcze wełny między legarami? Tak przynajmniej widać na zdjęciu P1080384.JPG. :?:
Z niecierpliwością czekam na wyjaśnienie bo też mnie to czeka! :roll:
piko is a tiny one e-12

zbyniot
Posts: 5
Joined: Sun 05 Dec, 2010

Post by zbyniot » Mon 26 Mar, 2012

Z tego co wiem to wełna jest wkładana dopiero po zadaszeniu budynku i montażu okien, dobrze to widać na blogach firmy Inez.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 26 Mar, 2012

Czyli plyty poszycia sa tak narazie zamontowane i beda zdejmowane ??? Ciezko bedzie to upchnac pod podloge przy scianach - ale to juz problem wykonawcy jak te welne tam ulozy :neutral:

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Mon 26 Mar, 2012

Marcin L wrote:ale to juz problem wykonawcy jak te welne tam ulozy
Tak nie jest to na pewno łatwe, jak widać choćby na zdjęciu http://www.domykanadyjskie5.mojabudowa. ... _5954a.jpg Ale jak widać nie szczędzą wysiłku żeby zrobić to dobrze :lol:
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 27 Mar, 2012

No tam pod podloga jest z 60cm a tu na twoim Zdjeciu PIKO wyglada na 30sci max - beda potrzebowali jakiegos pracownika anorektyka chyba :mrgreen:

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Tue 27 Mar, 2012

Marcin L wrote: tu na twoim Zdjeciu PIKO
To nie moje zdjęcie tylko z blogu firmy INEZ
Marcin L wrote:wyglada na 30sci max - beda potrzebowali jakiegos pracownika anorektyka chyba
Ani wysokość nie wygląda na 30 cm ani pracownik nie wygląda na anoretyka! :roll:
Może to o innym zdjęciu piszesz bo ja nie widzę tego co Ty!
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 27 Mar, 2012

Ta fotka gdzie gosc lezy na plecach to wiem ze nie z twojego domu bo u Cibie jest ze 30cm, przynajmniej tak widac na twoich fotkach-.
Skoro wykonawca twierdzi ze wlozy tam welne to juz jego problem wiec sie nie stresuj. :cool:

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Tue 27 Mar, 2012

Marcin L wrote:u Cibie jest ze 30cm, przynajmniej tak widac na twoich fotkach
Wygląda na to, że to Ty się bardzo zestresowałeś :razz:
Ja nie tylko nie umieszczałem żadnych zdjęć z mojej budowy, ja nawet nie zacząłem budować :twisted:
piko is a tiny one e-12

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 27 Mar, 2012

Piszac u Ciebie mam na mysli na twoim zdjeciu ktore bylo w linku- pytania moje dotyczylo tylko i wylacznie fotki tej platformy drewnianej , nie jest dla mnie wazne kto ten dom buduje. :mrgreen:
Nie stresuje sie. Nie ja bede "czolgal sie pod podlaga" ukladajac welne :neutral:

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 27 Mar, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Tue 27 Mar, 2012

Marcin L wrote:dotyczylo tylko i wylacznie fotki tej platformy drewnianej
No właśnie, przytoczyłem inne zdjęcie bo dowodziło wyraźnie, że to nie 30 cm tylko co najmniej 60 cm. Ale na tym zdjęciu o którym mowa, a więc budowa tej samej firmy, też widać, że tam jest 4 grubości słupka betonowego. To chyba nie może być 30 cm. Skąd wziąłeś 30 cm?

Image
piko is a tiny one e-12

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 27 Mar, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 27 Mar, 2012

TERMIT wrote:to co widac z zewnatrz moze byc mylace
Fakt - patrzylem na to z zewnatrz ale na 2 fotce (P1080398.JPG) widac ze jednak sa 3 pustaki czyli 12/14 cm x3.
Ale i tak wspolczuje pracownikowi ktory bedzie tam pracowal te 60 cm nie pozwoli mu nawet wycigniecie reki o przyjemnosci ukladania welny nad glowa juz nie wspominam :cry:
TERMIT wrote:jest jedno ale, moze nie bedzie folii, folia nie zawsze jest stososwana
czy mozesz rozwinac temat, w ktorym przypadku nie stosuje sie Twoim zdaniem folii???

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 27 Mar, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

User avatar
Piko71
Posts: 12
Joined: Wed 29 Feb, 2012
Location: Mazowieckie

Post by Piko71 » Tue 27 Mar, 2012

Egon wrote:Będę wyjaśniał.
Nie musisz nic wyjaśniać, moim zdaniem, ale napisz co się dzieje na budowie bo to ciekawsze od dzielenia włosa na czworo :grin:
piko is a tiny one e-12



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”