Budujemy z Inez

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Witam po przerwie

Post by Egon » Mon 02 Apr, 2012

Cieszę się, że mój temat ożywia forum :lol: Przepraszam za małą aktywność - nie jest to moim głównym celem obecnie :mrgreen:
Najpierw kilka zdjęć. Obrazy z wcześniejszego etapu budowy niż to, co zamieszczone było przeze mnie wyżej:
Attachments
P1080285.JPG
Do fundamentu z bloczka betonowego robionego też przez Inez nie miałem żadnych uwag.
Przez występującą na działce kurzawkę przyjąłem propozycję firmy, by poszerzyć ławy fundamentowe do 60 cm. Z uwagi na warunki wodne działki (wysoki poziom wód gruntowych
P1080320.JPG
Tak wyglądał narożnik stropu nad fundamentem, pokryty już płytami MFP. Równiutko, aż się chciało tańczyć... :-)
P1080330.JPG
Strop pokryty pierwszym mroźnym szronem...


Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 02 Apr, 2012

Na początku stycznia dom wyglądał już jak dom. Firma się uwinęła, by przez Świętami Bożego Narodzenia zamknąć dach płytami i membraną, która stanowiła dość dobrą ochronę przed wodą i śniegiem (choć nie było to dokładne w 100%, ale to wszak budowa).
Kiedy oglądałem całą konstrukcję byłem pod wrażeniem. Reklamowali się, że robią super dokładnie, ale faktycznie trzymają poziom i pion :lol: Choć w tej akcji przyspieszenia przedświątecznego, żeby zamknąć dach, nie ustrzegli się od kilku drobnych w zasadzie błędów. Nie będę ich rozpamiętywał, gdyż na tle całości to faktycznie drobiazgi...
Zdjęcia oglądać od dołu do góry, bo tak się wklejają dziwnie, że te pierwsze są najniżej :grin:
Attachments
P1080740.JPG
Poddasze bez ścianek działowych i jętek
P1080750.JPG
Wysunięty pokój frontowy łamie dach, ale może będzie najwygodniejszy ze wszystkich na poddaszu
P1080770.JPG
Dom wygląda jak dom - powoli...
P1080779.JPG
Na dole zaś już super drągowina - ładnie to wyglądało
P1080784.JPG
Wreszcie ciekawe ujęcie rozwiązania nad bramą garażową i połączenie z małą ścianką kolankową i dachem

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 02 Apr, 2012

Piko71 wrote:Nie musisz nic wyjaśniać, moim zdaniem, ale napisz co się dzieje na budowie bo to ciekawsze od dzielenia włosa na czworo :grin:
Wyjaśnić wyjaśniłem i zaraz napiszę, a kolejne zdjęcia wkleiłem :lol:
Dziś na budowie stan jest taki, że w środku są już wszystkie płyty g-k i się szpachlują, a na zewnątrz robią już elewację i podbitki.

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 02 Apr, 2012

A teraz o folii paroizolacyjnej. Zadałem temat firmie, która buduje mój dom i dostałem wyjaśnienia. Obszerne - więc nie będę cytował, tylko streszczę.
1. Są dwie szkoły nt. folii - jedni mówią, że być musi, inni że nie musi. Istotny jest klimat, w którym staje dom. W suchym folia niepotrzebna.
2. B. dużo zależy od wentylacji.
3. Szefowa firmy opowiada się za "niekładzeniem" folii (w polskich warunkach) w całym budynku. Jedynie w łazience i pralni uważa ją za konieczną. W polskim klimacie mogą występować sytuacje, że folia będzie działała nieprawidłowo, zatrzymując w środku ściany wilgoć wchodzącą z zewnątrz (kiedy na dworze wilgotniej niż w domu).
4. Kładą jednak w całym domu z uwagi na polskie wymogi i przyjęte zwyczaje.
A teraz moje przemyślenia - laika - które poczyniłem po Waszych uwagach, jeszcze bez wyjaśnień firmy. Skoro kładą folię, a zabrakło jej na wąskich paskach łączenia ścian, to powstaje coś na kształt szpary. Kiedy kładzie się folię normalnie, to też przecież się jej nie zgrzewa, więc są szpary. Stąd minimalne ilości wilgoci i tak przenikają przez ściany. Przyjąłem, że u mnie będzie mogło przenikać troszkę więcej...
Poza tym podchodzę spokojnie, gdyż z założenia dom miał być wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperatorem, która wg definicji zapewnia bardzo dobrą wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 02 Apr, 2012

agatka56 wrote:Czy masz jakieś aktualne zdjęcia.Chętnie bym obejrzała instalacjie.
Jak można budować na odległość nie doglądając wykonawcy ??
Chętnie pokażę, ale chyba przy następnej rundzie wolniejszego czasu :grin:
Wiedziałem, że tak będzie i wiedziałem, że muszę w związku tym mieć wykonawcę, któremu można ufać. Dość długo szukaliśmy z żoną i zdecydowaliśmy się na tą firmę.
Na razie nie narzekam pod kątem zaufania do wykonawcy i doglądania budowy.

Michal77
Posts: 6
Joined: Thu 14 Jan, 2010

Post by Michal77 » Mon 02 Apr, 2012


User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Apr, 2012

Egon wrote: Jedynie w łazience i pralni uważa ją za konieczną. W polskim klimacie mogą występować sytuacje, że folia będzie działała nieprawidłowo, zatrzymując w środku ściany wilgoć wchodzącą z zewnątrz (kiedy na dworze wilgotniej niż w domu).
Czyżby firma Inez nie stosowała folii wiatroizolacyjnej, że obawia się wilgoci z zewnątrz?

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Tue 03 Apr, 2012

Michal77 wrote:Czy to ta budowa? -> http://www.domykanadyjskie6.mojabudowa.pl/
Witam, nie jest to ta budowa. Na blogu, jak widzę, jest nie tak duży domek, jak nasz...

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Tue 03 Apr, 2012

Wojciech Nitka wrote:Czyżby firma Inez nie stosowała folii wiatroizolacyjnej, że obawia się wilgoci z zewnątrz?
Wiatroizolacja Tyvek została położna na naszym domku zaraz po obłożeniu płytami ścian zewnętrznych i to razem z dziurami na okna. Potem odpowiednie zakładki wykonano przed wstawieniem okien. To rozumiem jest prawidłowo.
Nie miałem świadomości, że wiatroizolacja jest wilgocio-nieprzepuszczalana. A jest w 100%?
Tu - jak sobie myślę - jest również kwestia szczelności. Czy może ona być w 100% szczelna? Chyba nie...
Nie chcę jednak tłumaczyć firmy i w jej imieniu występować :smile: Nikt mi za to nie zapłaci :lol:
Chętnie poczytam rzetelne uwagi o naszym domu i ewentualnych problemach, jakie mogą przynieść ewentualne błędy. Mam wtedy możliwość skonfrontowania tego z wyjaśnieniami firmy.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 03 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Egon
Posts: 19
Joined: Fri 24 Feb, 2012

Post by Egon » Mon 16 Apr, 2012

Witam,
a co masz na myśli pisząc o czymś bardziej odpowiednim od zielonej płyty GK?
Czy chodzi Ci o dodatkowe uszczelnienia pod płytki w szczególnie mokrych miejscach, czy raczej proponujesz inny system wykończenia niż GK?
Interesuje mnie to bardzo z systemowego punktu widzenia, bo u nas dziś już wszystkie płyty są położone i trwa szpachlowanie w najlepsze...

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Budujemy z Inez

Post by b_r » Mon 27 Sep, 2021

Czy ktoś buduje się w żywym polu bez sąsiadów? W jaki sposób zabezpieczyliście budowę?

User avatar
Zytek
Posts: 48
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Budujemy z Inez

Post by Zytek » Mon 27 Sep, 2021

Solarna lampka LED z czujnikiem + kamerka samochodowa (najtańsza! z Funkcją Czujnika Ruchu [od 30zł]) podłączona pod akumulator samochodowy lub mniejszy 12V
[jak nowa to możliwe, że samo naładowanie baterii w kamerce do pełna by wystarczyło na dobę przy wygaszonym ekranie]
Tylko dobrze ukryć kamerkę.
Może i drugą
Np. nie na samym budynku tylko gdzieś przy drodze do działki w jakiś krzakach by się przejeżdzające po nocy auto nagrało.
I zsynchronizować godzinę na obu.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”