z kim budować i za ile?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
krzyszkow
Posts: 3
Joined: Sat 04 Feb, 2006

z kim budować i za ile?

Post by krzyszkow » Sat 04 Feb, 2006

Witam
jestem nowy na forum i mam kilka pytań.
1. czy ktoś kto już zbudował dom szkieletowy może podzielić się doświadczeniem związanym z kosztami?
2. jaką firmę możecie polecić - budowa w Gdańsku
3. z jakim realnym kosztem budowy domu o powierchni całkowitej około 130 m. powinienem się liczyć? (użytkowa około 100)
4. Chcę zbudować dom z garazem, salonem, 3 pokojami i zmieścić się w cenie 180 tyś czy to realne?


Czytałem kilka postów na temat różnych firm ale nic konkretnego z nich nie wynikało.
Jestem po rozmowie z firmą GLIWA i niestety uważam że ich oferta wcale nie jest konkurencyjna do domów w technologii tradycyjnej - a to chyba jest jedną z zalet kanadyjczyka. Uważam że cena 280 tyś netto za dom 115m2 pod klucz to chyba trochę za dużo:)
bądź tu mądry i buduj:)


kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Mon 06 Feb, 2006

To, że budowa domu drewnianego od murowanego jest tańsza, według mnie jest mitem. Cena Gliwy - porównywalna z tym, ile ja zapłacę za swoją budowę, a zaczynam dom nieco większy - 130 użytkowej. Zauważ, że napisałem - zaczynam, więc nie wiem, jakie niespodzianki mnie jeszcze czekają. Nie umiem polecić Ci dobrej firmy. Jeszcze jakiś czas temu byłby to Promopack, ale dzisiaj - jeśli spojrzysz na posty z ostatnich dni - już taki pewien nie jestem. Kamol

krzyszkow
Posts: 3
Joined: Sat 04 Feb, 2006

Post by krzyszkow » Tue 07 Feb, 2006

Dzięki za odpowiedź
Co do Promopaku to chciałem też się z nimi umówić ale właśnie już chyba nie ma to sensu po przeczytaniu tamtych postów.
Zaczynam wracać do technologii tradycyjnej, no chyba że trafię na jakąś naprawdę dobrą ofertę
mozna wiedzieć z jaką firmą budujesz?
bądź tu mądry i buduj:)

kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Tue 07 Feb, 2006

No właśnie z Promopakiem :? Domy są piękne - mają swój indywidualny styl. Ale niestety i firma ma swój indywidualny styl zawierania umów i podpisywania do nich aneksów. Zawierając umowę z Promopakiem nie wiesz, ile w końcowym rozrachunku zapłacisz za skorupę domu. No bo przecież podpisujesz umowę na standardowy dom z ich ulotki. Ale potem zaczyna się proces projektowania indywidualnego, powiększasz trochę parter, dodajesz balkon, kilka okien, może okiennice, kawałek elewacji z tynku i po podsumowaniu kwoty dowiadujesz się, że mówimy o sumie 50-70, ba nawet 100% większej. Pewnie, możesz nic nie zmieniać i brać domek dokładnie taki, jak w folderze - pewnie wtedy nie dopłacasz. Ja jednak buduję dom całoroczny i od razu wiedziałem, że muszę mieć nieco większą przestrzeń. Pretensje można więc mieć tylko do siebie. Spoko. Piszę o tym tylko dlatego, abyś miał świadomość, że zawarta w folderach kasa jest kasą za skorupę!


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”