Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
wiesiooo
Posts: 15
Joined: Tue 03 Nov, 2020

Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by wiesiooo » Mon 27 Sep, 2021

Szukam a może są rozwiązania aby kupić kabine prysznicową która będzie miała w środku od razu muszle klozetową?
Może brzmi smiesznie ale mam bardzo małą przestrzeń którą chce przeznaczyć na mini łazienke.

Jakie można rozwiązania zastosować ? ultra mała muszla? Muszą być jakieś patenty tak jak w samochodach kemingowych itp.

Dzięki za pomoc


Frank1964
Posts: 1
Joined: Tue 28 Sep, 2021
Contact:

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by Frank1964 » Tue 28 Sep, 2021

Jak bardzo mała jest ta łazienka? Ciężko mi uwierzyć w to, że jest tak mała, że musiałabyś wchodzić do prysznica w celu skorzystania z toalety. Nie słyszałem wcześniej o takim rozwiązaniu. Masz zdjęcie łazienki lub więcej szczegółów z którym możesz się podzielić?

wiesiooo
Posts: 15
Joined: Tue 03 Nov, 2020

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by wiesiooo » Wed 29 Sep, 2021

Frank1964 wrote:
Tue 28 Sep, 2021
Jak bardzo mała jest ta łazienka? Ciężko mi uwierzyć w to, że jest tak mała, że musiałabyś wchodzić do prysznica w celu skorzystania z toalety. Nie słyszałem wcześniej o takim rozwiązaniu. Masz zdjęcie łazienki lub więcej szczegółów z którym możesz się podzielić?
łazienki de facto jeszcze nie mam . chce zaadopotować b. male pomieszczeniu ku temu i szukam rozwiązania które będzie jak najmniejsze. Zastanawiam się jak to zaprojektować. Póki co najwęższa muszla jaka widzę to 36 cm. Przykładowo dobre by było ewentualnie jakieś rozwiązanie które np nad muszlą umożliwyło by umieszczenie jakieś blatu (rozkładanego itp)

wszystko tak aby jak najlepiej zagospodarować małą przestrzeń - stąd też myślałemm aby w kabinie prysznicowej zamknąć również muszę klozetową bo zawsze to jakaś osłona itp

Fogg
Posts: 13
Joined: Mon 28 Aug, 2017

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by Fogg » Tue 12 Oct, 2021

Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania, brzmi koszmarnie...

olga83
Posts: 3
Joined: Sun 27 Nov, 2022

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by olga83 » Mon 05 Dec, 2022

No nie. Ja też jestem na nie. Nawet jak łazienka jest mała to można ją zaaranżować inaczej. Wystarczy popatrzeć w sklepach z armaturą i wyposażeniem łazienek. Tu na przykład https://www.reahurt.pl/ . Miska ustępowa podwieszana + zestaw podtynkowy. Do tego kabina bezbrodzikowa - najlepiej ścianki walk in. Mini umywalka. No można spokojnie coś znale.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by GretaS » Mon 05 Dec, 2022

Najlepszą opcją do małej łazienki jest kabina prysznicowa. Sama mam małą łazienkę więc wiem jak to wygląda.

kowal46
Posts: 11
Joined: Tue 13 Sep, 2022

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by kowal46 » Thu 08 Dec, 2022

Gdybyś poszukiwał rzetelnej firmy hydraulicznej na terenie Wrocławia to polecam usługi firmy JOTKA https://jotka-hydraulik.pl/hydraulik-wroclaw-psie-pole/ . Mają ogromne doświadczenie o czym może świadczyć to, że na rynku działają już dobrych parę lat. Zerknij na stronę i zapoznaj się z ofertą :)

star
Posts: 59
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by star » Tue 20 Dec, 2022

Zabudowa na wymiar u stolarza. na dole przechowywanie a na górze tylko szafka z dostępem do pieca. Nie wiem jaki typ, ale może być potrzebna wentylacja w górnej części zabudowy np. drzwiczki z drewnianą kratką, albo czymś na wzór żaluzji.

Jeśli samodzielnie remontujecie łazienkę,takie zabudowy z płyt gk możecie zamówić w sieci samodzielnie:
https://sklep.flexgips.com/zabudowy

Na przyklad na tej stronie.
::)

User avatar
Zytek
Posts: 48
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by Zytek » Tue 27 Dec, 2022

1. Jaka fuga, żeby była najmniej widoczna (płytki będą jasno szare, prawdopodobnie Tubądzin Torano white.
2. Jaki, sprawdzony parawan nawannowy składany, żeby woda została jednak w wannie?
3. Jak umiejscowić baterie, żeby nie przeszkadzały w trakcie kąpieli w wannie.
4. Czy korek na środku wanny, rzeczywiście jest taki niepraktyczny?

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by tal » Tue 27 Dec, 2022

Jak masz wannę z parawanem to korek na środku i bateria na środku wcale nie są głupim pomysłem. Mam wannę asymetryczną160 Padovę z Obi, tam korek jest na środku ale jakby przy krawędzi i kocham to rozwiązanie, nie na klik więc nic przypadkowo się nie otwoiera. Do tego rozsuwany i składany na bok parawan z TGS 80 cm i nic się nie chlapie. Bateria na środku wygląda super, jest do niej dużo łatwiejszy dostęp, ale faktycznie jak chcesz dolać sobie wody w trakcie kąpieli to leci wprost na ciałko. Z baterią mam tez deszczownicę, która przesuwam sobie na bok, i mam dużo miejsca "pod prysznicem", nie uderzam się więc o wystający kran. Super rozwiązanie.

Angie91
Posts: 10
Joined: Mon 28 Mar, 2022

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by Angie91 » Tue 13 Jun, 2023

Przede wszystkim pamiętajcie też o zabezpieczeniu muszli klozetowej czy umywalki silikonem jak tutaj http://www.lapena.pl/ Oprócz tego montujcie armaturę łazienkową dobrej jakości, najlepiej jakichś polskich producentów.

Michal91
Posts: 32
Joined: Fri 29 Apr, 2022

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by Michal91 » Tue 13 Jun, 2023

W takim przypadku kabina prysznicowa jest nie do zastąpienia.

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Ciasna łazienka - Kabina Prysznicowa + WC - pomysły?

Post by marcinK » Wed 28 Jun, 2023

Co polecam? Przemyśleć na spokojnie co się lubi, co ze swoich zachcianek można spełnić i nie słuchać wiecznie wszystkich dookoła bo ile ludzi tyle opinii. Z doświadczenia u siebie polecam:
- deszczownicę (wcale mnie nie moczy jak nie chcę, albo włączam opcję prysznica albo deszczownicy)
-umywalkę nablatową (kran w ścianie, bez problemu mogę wytrzeć za umywalką chociaż woda mi nie chlapie)
- odpływ liniowy
- prysznic bez szybowy jeśli jest taka możliwość (u mnie trzy ściany w kafelkach i brak drzwi, woda nie chlapie po całej łazience bo akurat duży jest ten prysznic).



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”