Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Post by tal » Fri 24 Jun, 2022

Czy są na forum ludzie którzy z 0 wiedza zbudowali dom. W sensie nie mieli pojęcia o budownictwie ale wymarzyli sobie dom i zaczęli budować?
⭐Skąd wiedzieliście od czego zacząć?
⭐Skąd wiedzieliście co do czego służy?
⭐Skąd wiedzieliście że to co zrobiliście jest zrobione prawidłowo i się nie zawali, nie pęknie nie osunie itd?
⭐Skąd wiedzieliście że produkty których uzyliscie są dobrze rozrobione w sensie że taki cement tak rozrobiony to na fundamenty A inny do podłogi a jeszcze inne proporcje do murowania scian i te kleje itd.
⭐Skąd wiedzieliście jak podłączyć te szamba wodę to rureczki te wkopanie rur odpowiednie spadki itd?
Pytam bo taki człowiek co siedzi w budować na co dzień to on wie bo widzi nowinki nowe trendy w tych budowach jakieś prawne rzeczy zna. A jak się pyta to każdy ma swoje zdanie w sensie jeden powie dom na 1 pustak i styropian ok drugi że najmniej 1.5 pustaka. Jeden mówi taki cement drugi że gesciejszy albo inny rodzaj. Itd. Każdy fachowiec ma swoje zdanie.
⭐Czy jeżeli człowiek nie ma wiedzy i doświadczenia to nie jest w stanie rzetelnie jej zdobyć i zbudowac porządnie domu?❤Ja nie buduje. Ja się Zastanawiam bo większość ludzi z firm budowlanych to nie sa ludzie kończący budowlane tylko część tych ludzi to ludzie którzy też kiedyś zaczynali od 0 jako pomoc jakiegos Pana. I zastanawia mnie że budują się domu A każdy fachowiec ma inne metody.


User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Post by marcinK » Fri 24 Jun, 2022

Jeśli nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie większość prac można zrobić samemu. Od tego jak coś wykonać masz projekt budowlany. Tam pisze jakiej zaprawy trzeba użyć do murowania Ściany fundamentwej, a jakiej do ścian budynków (suporeks, ceramika, itd.). Ja się podjąłem samodzielnej budowy. Jestem osobą że jeśli zapoznam się z teoria to potrafię to wykonać w praktyce, oczywiście zawsze mogło coś być lepiej. Sam robiłem fundamenty, murowalem, chociaż nigdy w życiu niczego takiego nie robiłem i nawet nie widziałem na żywo jak to robią. Wszystkiego możesz dowiedzieć się z internetu. Jeśli nie wiesz co i jak, pierwsze co zapoznaj się z projektem. Jeśli nie umiesz czyt rys technicznego to niech kierownik ci pomoże albo wojek Google. Później obejrzyj filmiki na youtube jak robią inni. U mnie możesz podejrzeć jak robię w srodku. Dach, posadzki i hydraulika robili fachowcy, resztę robiłem sam łącznie z elektryka gdzie do niedawna nawet nie wiedziałem jak to ugryźć. Grunt to dobrze się przygotować. W dzisiejszych czasach gdzie cała wiedzę trzymasz w telefonie tylko osoby leniwe nie zrobią tego sami, no i chyba tylko ci co mają kasę i nie chce im się grzebać samemu.
Poza tym dobrze jset samodzielnie porownywać sobie ceny materiałów budowlanych, bez znaczenia czy budujesz dom samodzielnie przy z firmą. Ceny bywają różne i nie ma co przepłacać. Aktualnie przykładowo wełna mineralna jest w najkorzystniejszej cenie w Leroy Merlin.

kowal46
Posts: 11
Joined: Tue 13 Sep, 2022

Re: Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Post by kowal46 » Tue 13 Dec, 2022

To zależy o co pytasz :) Ja dużo czytałem blogów branżowych i siedziałem na grupach na fejsię jak postanowiłem sam zrobić taras :) Tutaj jeden z takich pomocnych wpisów https://fabrykatarasow.pl/na-co-zwrocic ... pozytowej/ ogólnie internet to skarbnica wiedzy ale też pamiętaj że opinia to nie fakt i nie bierz wszystkiego dosłownie co przeczytasz na tych grupach

Tolas002
Posts: 6
Joined: Mon 14 Mar, 2022

Re: Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Post by Tolas002 » Fri 30 Dec, 2022

Ja jak tylko zaczęłam budowę domu to zaczęłam czytać wiele artykułów na ten temat. Znalazłam stronę bezpieczneinwestycjewbiznes.info która ma właśnie dużo wpisów na ten temat i nie tylko. Na przykłąd dowiedziałam się jak powstrzymać wypadanie włosów ponieważ z tym miałam problem. Polecam

Michal91
Posts: 32
Joined: Fri 29 Apr, 2022

Re: Skąd czerpaliście wiedzę na temat budowy

Post by Michal91 » Mon 03 Jul, 2023

Ja akurat czerpałem właśnie z takich forów jak to.
___________________
Olej cbd



Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”